DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN728.1580.557

AKLI BAŞKANLIKTA

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
AKLI BAŞKANLIKTA

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, 9 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olacağını açıkladı.

Gazeteci Önder Balıkçı‘nın Yeni Haber gazetesinde yayınlanan haberine göre Akın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk‘ün, Erdek’i ziyareti dolayısıyla yapılan anma-kutlama törenine katılmasının ardından gazetecilerle sohbet etti.

CHP’de yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olan Ahmet Akın, kendisine yöneltilen, “Yerel seçimde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacak mısınız?” şeklindeki soruya şu yanıtı verdi:

“Tabii ki olacağım. Ancak açıklama yapmak için şimdi taşların yerine oturmasını bekliyorum. Eğer Millet İttifakı olarak Cumhurbaşkanlığı seçimini kazansaydık ve ben Bakan olsaydım bile bu görevim 9 ay sürecekti ve ben, görevimden ayrılarak, yeniden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacaktım.”

2019 seçimlerinde CHP’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak açıklanan Akın, İYİ Parti’nin İsmail Ok isminde diretmesi sonucu adaylıktan çekilmiş, Millet İttifakı’nın adayı İsmail Ok aday olmuş ancak seçimi Cumhur İttifakı’nın adayı Yücel Yılmaz kazanmıştı.

‘HALKI DİNLEYECEĞİZ’

Öte yandan yerel seçim çalışmalarına ilişkin Cumhuriyet’e konuşan Akın, bu seçim dönemi için ilçeden beldeye kadar detaylı bir süreç yöneteceklerini vurguladı. Akın, ilk olarak saha çalışmalarıyla bölge halkının isteklerini tespit edeceklerini ve buna göre politikalar geliştireceklerini kaydetti.

‘HEYETLER OLUŞTURDUK’

Bu kapsamda bölge heyetleri oluşturduklarını anlatan Akın, “Göreve geldiğim günden beri bir an bile durmadan analiz çalışmalarımızı yapmaya başladık. Bölge bölge oluşturacağımız politikaları hazırlıyoruz. Bu kapsamda da o ilin, ilçenin, beldenin dinamiklerini inceleyen heyetler kurduk. Arkadaşlarımız şimdiden sahada ziyaretlere başladılar. Özellikle partimizde olmayan belediyelere ilişkin bir heyet oluşturduk. Bayram süreci de dahil olmak üzere çalışacağız” diye konuştu. Aday belirleme sürecine de değinen Akın, “Bölgenin istediği insanlar aday olacak” dedi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP