Yayınlanma Tarihi :

AKIN’DAN BÜYÜKŞEHİR MESAJI : “KAZANACAĞIZ”

AKIN’DAN BÜYÜKŞEHİR MESAJI : “KAZANACAĞIZ”

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir il kongresinde  Divan Başkanlığı görevini üstlenirken, konuşmasında  2024 yılının Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlere dikkat çekti. Akın, “Önümüzde yerel seçimler var. 190 günden az bir süre kaldı.  Ben size inanıyorum, size güveniyorum. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacağız.” dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını ileterek konuşmasına başlayan Akın, Balıkesir’in Kuva-yi Milliye’nin başkenti olduğuna dikkat çekerken, “İstiklal Madalyasına sahip bir dedenin torunu olarak Balıkesir’e artık İstiklal Madalyasının verilmesini sağlamalıyız” dedi.

Yerel seçimlere 190 gün kaldığını anımsatan Akın, konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin 100’ncü yılındayız ve Cumhuriyetimizle aynı yaşta olan Cumhuriyet Halk Parti’mizin de 100’ncü yılını kutluyoruz. Bizim için büyük bir onur ve biz bu davanın insanlarıyız. Nedir bu dava? Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ dediği partimize ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’ne sonuna kadar sahip çıkmaktır bu dava. 14 ve 28 Mayıs’taki seçimlerde büyük emek verdik. Hepinizin emeklerine sağlık, hepinizin ellerine sağlık. Seçimlerden sonra yeni bir sürece doğru ilerliyoruz. Önümüzde yerel seçimler var. 190 günden az bir süre kaldı.  Ben size inanıyorum, size güveniyorum. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacağız.Bunu birlik ve beraberlik içerisinde yapacağız.  Bütün herkesi kucaklayacağız.  Yaşanılan, huzurlu ve mutlu bir Balıkesir için hepimiz mücadele edeceğiz. Biz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyiz. O’nun devrimlerini biz kendimize ilke edindik, O’nun sözlerini kendimize yol edindik. O’nun hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz. Tüm Türkiye ve Balıkesir’de asla umutsuzluğa yer olmadığını biliyor, inanıyor ve sonuna kadar da güveniyorum” (balikesir24saat.com

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP