Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

AKIN LOGOYU DA DEĞİŞTİRDİ

AKIN LOGOYU DA DEĞİŞTİRDİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, logosunu “dijital iletişimin gereklerine uygun” olarak revize etti.2014’ten bu yana kullanılan mevcut “B” harfi; Balıkesir haritası baz alınıp basitleştirilerek “sevgi” ve “kucaklaşma” temalarında işlendi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; kurumsal kimliğini ön plana çıkarmak ve her geçen gün vatandaşlarla arasındaki iletişimi güçlendirmek adına çağı yakalayacak adımlar atmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, logosunu dijital iletişimin gereklerine uygun olarak revize etti.

2014 yılından bu yana kullanılan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin logosu ve simgesi olan “B” harfi, Balıkesir haritası baz alınıp basitleştirilerek “sevgi” ve “kucaklaşma” temalarında işlendi.

Yapılan açıklamada logonun  yeni görünümünün Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde “oy birliği”yle onaylandığı da yer aldı. Logo; iki denize ve Kazdağları dâhil eşsiz bir doğaya sahip olan Balıkesir’in “B” harfi, denizi simgeleyen mavi ve ormanı simgeleyen yeşil renklerinin karışımı olan turkuaz renginde tasarlandı.

(Fransızca’da Türk anlamına gelen Turquois sözcüğünden türetilen turkuaz, Türk İslam sanatının alametifarikalarından biri olarak kabul görüyor.)

“LOGO DEĞİŞİMİ BELEDİYEYE ARTI MALİYET GETİRMEYECEK”

Logonun bir grup akademisyen ve grafik tasarımcının gönüllü ortak çalışmasının bir ürünü olduğunu ve bunun için belediye kasasından hiçbir ödeme yapılmadığını bildiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, ayrıca eski tasarımın basılı olduğu stoktaki hiçbir baskılı evrak veya tabelanın değiştirilmeyeceğini açıkladı.

Tükenene ve tabelalar doğal şartlardan kullanılmaz hale gelene kadar eski tasarımla devam edileceğinin sözlerine ekleyen Ahmet Akın, bu değişimin belediyeye hiçbir artı maliyet getirmeyeceğini vurguladı. (balikesir24saat.com)

 

 

 

AK Partili Yücel Yılmaz döneminde kullanılan son logo buydu…

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP

Kenan Kentli 15 Haziran 2024 / 14:42 Yanıtla

Logo “Kalp” olarak algılandı. Değişiklik olabilirdi ancak; seçim yanlış olmuş…