DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN727.9820.25

AKIN CHP’NİN KALESİ MANYAS’TA

Yayınlanma Tarihi :
AKIN CHP’NİN KALESİ MANYAS’TA

CHP’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın seçim bölgesinde ki gezilerini sürdürüyor. Akın bugün gezisinin ilk durağı olan Manyas’ta yoğun bir kalabalık tarafından karşılandı. Seçim otobüsüyle CHP ilçe binasının önüne gelen Ahmet Akın’ı CHP İl Başkanı Serkan Sarı, CHP’li Belediye Başkanı Tancan Barçın, İlçe Başkanı İsfendiyar Ülker ile çok sayıda partili karşıladı. Kendisini karşılayanlar ile tek tek tokalaşan Akın, daha sonra halka seslenmek için seçim otobüsüne geçti.
“Balıkesir’i 1 numara yapmak için gece, gündüz birlikte çalışacağız” diyen Akın sözlerini şöyle sürdürdü:
” Kimseyi ayırmadan bir milyon 200 bin nüfusuyla, AK Partili, MHP’li ,İyi Partili kardeşlerimle bütün nüfusuyla Balıkesir’i kucaklayacağız. Ben dört senedir bunu Meclis’te kanıtladım. Hiç kimseyi ayırmadım. Kimsin, kimdensin demedim, ‘size nasıl yardımcı olabilirim’ dedim.Bizim anlayışımız bu, biz birlik olacağız, beraber olacağız. Kaybeden değil, kazanan bir Balıkesir için çalışacağız. Sütçümüz sütünü satamadığı zaman, tüccarların elinde kalmayacak.Büyükşehir gerekirse satın alacak, bunu İzmir’de yapıyoruz. Sütü üreten hemşerim sütünü peynir, tereyağ, yoğurt olarak değerlendirip Büyükşehir olarak markalaştıracağız ve öyle satacağız. Ette de yine marka olup satacağız. Sütçümüz,hayvancımız kazanacak. Nisandan itibaren köylerimiz yeniden dolacak. Amacımız köylerimizin canlanması,esnaf olmadan, eşraf olmuyor.Kalkınma köylüden başlıyor. Köylü kazanacak,esnafımız da kazanacak. Hizmet etmek için bütün oylara talibim. Balıkesir’i de Manyas’ı da birlikte yürüteceğiz.Bizim anlayışımızda karalamak,kirletmek,kimsenin önünü kesmek yok.Bir milyon 200 bin vatandaşımızın yüzü gülsün diye adayım.”
Akın daha sonra esnaf ve kahveleri dolaşarak vatandaşlarla selamlaştı.Belediyeye de giden Ahmet Akın bir süre dinlendikten sonra Gönen’e gitmek üzere ilçeden ayrıldı. Süleyman ÖZAYDIN/MANYAS(balikesir24saat.com)    

YORUM YAP