DOLAR27,5725% 0.49
EURO28,8907% 0.36
STERLIN33,3069% 0.21
FRANG29,9123% 0.35
ALTIN1.612,18% 0,01
BITCOIN763.139-0.223

AKBELEN’DEKİ AĞAÇ KIYIMINA KARŞI AYVALIK’TA İNSAN ZİNCİRİ

Yayınlanma Tarihi :
AKBELEN’DEKİ AĞAÇ KIYIMINA KARŞI AYVALIK’TA İNSAN ZİNCİRİ

Muğla Valiliğinin “çalışmalar tamamlandı” açıklamasına karşı  Akbelen Ormanı’nda devam eden ağaç kıyımına karşı  Ayvalık’ta Cunda İskelesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na “İnsan Zinciri Eylemi” yapıldı. 

Muğla’nın Milas ilçesinde termik santral alanının genişletilmesi için Akbelen Ormanı’nda ağaçların kesildiği bölgede direniş devam ediyor. Bölgede yurttaşlara TOMA’larla ve biber gazıyla müdahale edilirken, direnişe bir destek de Ayvalık’tan geldi.

Ayvalık Tabiat Platformu, Ayvalık Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Girişimi’nin çağrısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen vatandaşlar, Akbelen ormanındaki kıyımın durdurulması için tepkilerini, yazılan dövizlerle, sloganlarda gösterdi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin de gerçekleştirilen kıyıma tepki gösterdi. Başkan Ergin, “Akbelen’deki, doğa katliamına ve acımasızlığa karşı sesimizi Ayvalık’tan yükselttik. Cumhuriyet Meydanı’ndaki insan zinciriyle el ele kol kola sahip çıkacağımızı duyurduk. Çünkü kesilen her ağaç, yakılan her orman hem doğaya hem de insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur.” dedi.

Ayvalık-Cunda İskelesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na doğru insan zinciri eylemi oluşturan vatandaşlar, “Akbelen’e dokunma” mesajını içeren pankartlar açtı. ( balikesir24saat.com)

YORUM YAP