DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN728.5010.356

AK PARTİLİ ŞAHİN’DEN CHP’Lİ ARSLAN’A DAVET!

Yayınlanma Tarihi :
AK PARTİLİ ŞAHİN’DEN CHP’Lİ ARSLAN’A DAVET!

AK Parti BBB Grup Sözcüsü Av. Birol Şahin, Kılıçdaroğlu’nun korumalarının CHP’li Başkan Arslan’ı tartaklamalarını kınarken, “Seçilmiş bir belediye başkanına yapılan bu muamele demokrasimize, insanlık onuruna, halkın seçilmiş temsilcisi Belediye Başkanlık makamına, ilimize, Edremitimize, Hasan Arslan’a  oy veren hemşerilerimize ağır bir hakarettir.” dedi. Arslan’ı Ak Parti’ye katılmaya çağıran Şahin, “Onurlu ve saygın olmak istiyorsan tek adres Ak Parti’dir” mesajını verdi.

Edremit Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Selman Hasan Arslan’ın Anıtkabir ziyaretinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun korumaları tarafından tartaklanıp, itilmesinin ardından AK Parti’den ilginç sesler yükseldi.

AK Parti Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Av. Birol Şahin, olayın hemen ardından yaptığı açıklamada CHP’ye sert eleştiriler yöneltirken, Başkan Arslan’ı da partisine davet etti.

AK Partili Şahin’in açıklaması şöyle:

“Edremit ilçemizin Belediye Başkanı Hasan Arslan’a mensubu olduğu CHP’nin toplantısı sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘nun korumaları tarafından Kemal Kılıçdaroğlu’nun elini tuttu diye itilip kakılması, darp edilerek hakarete uğramasını kınıyoruz.

Seçilmiş bir belediye başkanına yapılan bu muamele demokrasimize, insanlık onuruna, halkın seçilmiş temsilcisi Belediye Başkanlık makamına, ilimize, Edremitimize, Hasan Arslan’a Mart 2019 oy veren hemşerilerimize ağır bir hakarettir.

Bir belediye başkanını genel başkanına yaklaşma ve konuşma isteğinin darp edilerek engellenmesi CHP’nin nasıl bir jakoben zihniyete sahip olduğu ve diktatörlük ile yönetildiğinin ibretlik bir belgesi olmuştur.

Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan, eğer onurlu bir saygı görmek istiyorsa, kendi partisinin Genel Başkanı tarafından itilip kakılmayı, darp edilip uzaklaştırılmayı, bu zilleti içine sindiremiyorsa bir an önce Ak Parti’nin kapısından içeriye girerek CHP Genel Başkanının gözü önünde yerlerde süründürülme zilletinden kurtulmalı ve seçilmiş belediye başkanı saygınlığına sahip olmalıdır..

CHP demokrasiye ve seçmen iradesine saygı duymayan, diktatörlük ile yönetilen bir partidir. Hasan Arslan’a yapılan bu muameleyi Balıkesir CHP milletvekilleri ve ilimizin CHP’li ilçe belediye başkanları, CHP’nin Meclis üyeleri öncelikle kınamaları, Hasan Arslan’a sahip çıkmaları gerekir. Ama hiç birisi tek kelime edemeyecektir. Çünkü hepsinin demokrasi, vefa, seçmenin oyuna saygı inanç ve duyguları yoktur, koltuk sevdası ağır basacak ve susarak zilleti, itilip kakılmayı kabulleneceklerdir.

İtilip kakılmak, darp edilmek istemeyen, onuruyla siyaset yapmak isteyen, saygınlık özlemi çeken birinin CHP’de bir saniye durarak CHP’de siyaset yapması mümkün değildir.” (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP