Yayınlanma Tarihi :

AK PARTİ’DEN MİTİNGE DAVET

AK PARTİ’DEN MİTİNGE DAVET

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzun bir aranın ardından  8 Ekim’de Balıkesir’e geleceğini vurgularken,  “Parti ayrımı olmaksızın tüm vatandaşlarımızı mitingimize bekliyoruz” dedi. Başaran, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Balıkesir’de 42 yatırımı hizmete açacağını açıkladı.

AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Balıkesir’e gelişi ile ilgili Değirmen Cafe’de basın toplantısı düzenledi.  AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, 8 Ekim Cumartesi günü Kuvay-i Milliye Meydanı’nda Balıkesirlilerle buluşup, Toplu Açılış yapacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişi ile ilgili yapılan hazırlıklar hakkında bilgi verdi.

“EN SON 17 ŞUBAT 2019’DA BALIKESİR’E GELMİŞTİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Balıkesir’de ağırlamanın mutluluğu ve heyecanı içerisinde olduklarını belirten AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “Cumartesi günü saat 14.00’de Kuvayi Milliye Meydanı’nda Cumhurbaşkanımızı Balıkesir’de ağırlayacağız. 2019 yerel seçimlerinden önce (21 Şubat 2019)  son defa şehrimize gelmiş olan Cumhurbaşkanımız, uzun bir aradan sonra inşallah hayırlısıyla şehrimize teşrif edecekler. Cumhurbaşkanımız, bu geçen sürede şehrimizde yapılan çok ciddi yatırımları açmak üzere bir toplu açılış töreni vesilesiyle şehrimize geliyor. Bu noktada biz tüm Balıkesirlileri parti ayrımı yapmaksızın, siyaset katmaksızın miting alanımıza, toplu açılış törenini yapacağımız alana davet etmek istiyoruz. Cumhurbaşkanımız ülkemizdeki tüm vatandaşlarımızın cumhurbaşkanıdır. Tabi ki değişen Anayasa gereği partili bir cumhurbaşkanıdır ama tüm ülkemizin cumhurbaşkanıdır. Bundan dolayı tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz, herkesin gelmesini bekliyoruz. Bütün çağrılarımızda, davetlerimizde bu dile hassasiyet göstermeye gayret ediyoruz. Parti ayrımı olmaksızın tüm vatandaşlarımız inşallah Cumartesi günü saat 14.00’de Kuvayi Milliye Miting Alanımızda beraber olacağız” dedi.

AÇILIŞI YAPILACAK HİZMETLER NELER?

42 tane OSB ve harici yatırımın açılışlarının gerçekleştirileceğini belirten Başkan Başaran, bu yatırımların 16’sının il merkezinde olduğunu söyledi. Başkan Başaran sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Cumhurbaşkanımız geldiğinde il merkezinde 16 yeni yatırımla birlikte toplamda 42 tane OSB ve harici yatırımın açılışını gerçekleştirecek. Bu süreç içinde tabi ki kamu da Balıkesir’de yatırımlarına devam etti. Kamuda da 2019-2022 yılları arasında sadece tamamlanan 207 adet yatırımın bedeli 2 milyar 603 bin 550 lira oldu.  Bunların içerisinde belediyelerin yaptığı yatırımlar yok. Sadece genel bütçeden yapılan yatırımlar var. Bunlar nedir diye bakacak olursak; hastaneler, yollar, köprü ve kavşak gibi yatırımlardır. Yine Cumhurbaşkanımız bunların açılışını gerçekleştirecek. Bu yatırımların içerisinde Bigadiç’te Ardıçtepe Barajı, Bandırma’da Fatma Ana Kız Öğrenci Yurdu, şehrimizdeki olimpik kapalı yüzme havuzu, şehir merkezindeki Birleşmiş Milletler 70’nci Yıl Gençlik Merkezi, Karesi Huzurevi, Edremit Kültür Merkezi ve Kapalı Spor Salonu, Edremit Halk Kütüphanesi, İvrindi, Marmara, Gömeç Devlet Hastaneleri, Bigadiç Hidroterapi Merkezi bulunmaktadır.”

“AK PARTİ, HİÇBİR YERİ AYIRMADAN HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR…”

“Afrika’da güneş küçük diye hiçbir köyü atlamıyor, hepsine güneş doğuyor.” diye bir ata sözü var.  AK Parti’de hiçbir yeri, hiçbir şehri, beldeyi, hiçbir insanını atlamadan parti ayrımı gözetimi yapmadan tüm hizmetlerini ülkenin her noktasına yayıyor. Her tarafı abad etmeye çalışıyor. Her sözüyle, konuştuğu her lafıyla icraatlarını yerine getiriyor. Cumhurbaşkanımızın grup konuşmasını da dinledik. İnsan haklarından, inananların haklarından, en sağından en soluna kadar her meslek grubundan tüm insanlarımızın gerek mesleki, gerekse insani hakları noktasında tüm standartları yükseltmeye, dünyadaki tüm evrensel haklarının ülkemizde de geçerli olması noktasında elinden gelen gayreti samimiyetle gösteriyor. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum lafta bırakmıyoruz. Bugün söylediğimizi yarın inkar etmiyoruz. Baştan ne söylediysek sonuna kadar aynı şeyi söyleyip gereğini yapıyoruz.”

” BALIKESİR KONUŞMASINDA BAŞÖRTÜSÜ KONUSUNA DEĞİNECEKTİR “

“Cumhurbaşkanımız bunun en güzel, en kaliteli, en doğru örneğidir. Başörtü konusunu yine muhalefet lideri gündeme getirmişti. Cumhurbaşkanımız bununla ilgili grup toplantısında hodri meydan dedi. “Madem yasal bir dayanak altına almak istiyorsunuz geçmişte bu konuda sabıka dosyanız kabarık ama madem pişmanlık duydunuz, adım atmak istiyorsunuz, gelin yasayla değil anayasayla bu işi düzeltelim. Bir daha hiçbir şekilde bu ülkenin gündemine bu konu gelmesin, hadi bakalım hodri meydan” dedi. Tahmin ediyorum Balıkesir konuşmasında da gündeme getirip bu konuya değinecektir”

“TEŞKİLATIMIZ 2023 SEÇİMLERİNE HAZIR…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her konuda kendilerine önder ve örnek olduğunu söyleyen AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Açıkçası her konuda Cumhurbaşkanımız bize önderdir, örnektir. Biz de Balıkesir’deki teşkilatlar olarak onun yaptıklarını insanlarımıza anlatmak, aktarmak noktasında elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. 2023 seçimlerine canla başla hazırlanıyoruz. Tüm teşkilatlarımız; en ücra noktalarımıza kadar mahalle başkanlıklarımıza, sandık kurullarımıza kadar netleşti, oturdu, herkes işini biliyor, sahada karınca misali ortalıkta çok işi dallandırıp budaklandırmadan işini yapıyor. İnşallah bunların semeresini 2023 seçimlerinde hep beraber göreceğiz.” diye konuştu.

“HİÇBİR ŞEKİLDE SEÇİM ENDİŞEMİZ YOK.”

Başaran sözlerini şöyle sürdürdü:

“Düşünüldüğü, planlandığı, onların iddia ettiği gibi hiçbir şekilde seçim endişemiz yok. Tek endişemiz bu ülkenin geleceği olan gençlerimize vatanımızı doğru, güzel bir şekilde tüm değerleriyle emanet edebilmek. Bu noktada gayret ediyoruz. Teşkilatlar kendi sahasında hizmet noktasında, bakanlıklar ve belediyeler kendi hizmet alanlarında ellerinden geleni yapıyorlar. Ben de Balıkesir il başkanı olarak şehrimizin bu noktadaki tüm gayretlerimizi gösteriyoruz. Dünya Lideri olan Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamaktan büyük bir heyecan, onur ve mutluluk duyuyoruz. Balıkesirli hemşehrilerimizi Cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde karşılamak için Kuvay-i Milliye Meydanı’na bir kez daha davet ediyorum”

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP