AK PARTİ’DEN ÇÖMEZ’E “SAHTE ÜYELİK” YANITI

Yayınlanma Tarihi :
AK PARTİ’DEN ÇÖMEZ’E “SAHTE ÜYELİK” YANITI

Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, İyi Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez’in annesi İkbal Çömez ve ablası Hacer Dere‘nin kimlik bilgilerinin ele geçirilip sahte üye yapıldığı iddialarına cevap verdi.

“İKBAL TEYZE 2003’DEN BU YANA ÜYEMİZ”

Doğan; “Partimizin üye kayıt sistemine incelediğimizde İkbal teyzemizin Turhan Çömez’in Ak Parti Milletvekili olduğu dönemde 30 Ağustos 2003 tarihinde partimize üye olduğu görülmektedir. O günden bugüne partimize elden ya da e-Devlet üzerinden herhangi bir istifa dilekçesi, talebi olmamıştır. Ayrıca çeşitli zamanlarda İlçe Kadın Kolları Delegesi ve Sandık Yönetim Kurulu Başkanlığı gibi görevlerde bulunmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” dedi.

Başkan Doğan açıklamasında Hacer Dere’nin üyeliği ile ilgili bilgi vermedi.

“OLAY YARGIDA”

Anımsanacağı gibi İYİ Partili Çömez sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Annem ve ablam hayatlarında ilk kez bir siyasi partiye üye olmak işin başvuru yaptı. Tabii ki İYİ Parti’ye. Ancak Yargıtay üyeliklerini reddetti. Meğer AK Parti kimlik bilgilerini ele geçirip sahte üyelik yapmış. Yargıya taşıyoruz. Lütfen e-devlet’ten bilgilerinizi kontrol edin.” demişti. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP