DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.609.7810.193

AK PARTİ’DEN 20 İLÇEDEKİ 69 ADAY ADAYI İÇİN TEMAYÜL YOKLAMASI

Yayınlanma Tarihi :
AK PARTİ’DEN 20 İLÇEDEKİ 69 ADAY ADAYI İÇİN TEMAYÜL YOKLAMASI

Ak Parti, 31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimlerde Balıkesir’in 20 ilçesindeki başkan adaylarının belirlenmesi için temayül yoklaması yaptı.  3 bine yakın partili 20 ilçedeki  69 belediye başkan aday adayı için elektronik ortamda oy kullandı.

Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen temayül yoklamasında belediye başkan aday adayları, kendilerini delegelere daha iyi tanıtmak amacıyla salon girişinde stantlar kurup,  hazırladıkları bilgilendirme broşürlerini dağıtıp, kendilerini tanıtmaya ve projelerini anlatmaya çalıştı.

DİJİTAL ORTAMDA OY KULLANDILAR

Temayül yoklamasında il yönetiminin yanı sıra ilçelerin ana kademeleri, kadın kolları, gençlik kolları, belediye meclis üyeleri, ilçelerin mahalle başkanları, eski parti yöneticileri dijital ortamda belediye başkan adayı olmasını istediği aday adayları için oy kullandı.

GENEL MERKEZDEN YAKIN TAKİP

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan, İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, MKYK Üyeleri Hatice Kübra Öztürk Gökkaya, Mehmet Karabay, Kudret Karaçelik ve Oğuz Kaan Yazıcı da temayül yoklaması için Balıkesir’e geldi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı temayül yoklamasına katılıp, oy kullandı. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ile Karesi Belediye Başkan aday adayı Yusuf Hocaoğlu da temayül yoklamasında biraraya geldi.

BAŞKAN AYDEMİR İDDİALI KONUŞTU

AK Parti’nin yeni İl Başkanı Mehmet Aydemir, yaklaşık 3 bin partilinin katılımıyla 20 ilçeden belediye başkan aday adaylığı için başvuruda bulunan 69 kişi için temayül yoklaması yapıldığını açıkladı.

Aydemir, “Bugün partimizin bayram günü. Hiçbir gerilim ve huzursuzluk olmadan partimize ve Balıkesir’e yakışır bir şekilde temayül yoklamamızı gerçekleştiriyoruz. Bana da temayül yoklaması ile göreve  başlamak nasip oldu. İnşallah Balıkesir’deki tüm belediyeleri kazanacağız. Bundan hiç şüphemiz yok.  Çünkü AK Parti belediyeciliği tüm Türkiye’ye damga vurmuştur. Şu an ilçemizde, gezdiğimizde muhalif partilerde olan belediyelere oy verenler çok pişman. Adaylarımız arasında tercih yapmakta zor. Hepsi çok değerli ve bu işi yapabilecek seviyede..” diye konuştu.

“BALIKESİR 2024 SEÇİMLERİNE HAZIR”

İl Başkanlığından yapılan açıklamada, “Temayül Yoklamamıza, yoğun katılım sağlayarak bizlerin gücüne güç katan tüm teşkilat mensuplarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Balıkesir 2024 seçimlerine hazır” denildi.

Temayül yoklaması sonuçları Genel Merkez’de değerlendirilecek ve aday belirlemede önemli kriterlerden biri olacak.(balikesir24saat.com)

 

 

 

YORUM YAP