Yayınlanma Tarihi :

AK PARTİ’DE İLÇE BAŞKAN ADAYLARI BELİRLENDİ

AK PARTİ’DE İLÇE BAŞKAN ADAYLARI BELİRLENDİ

31 Mart’taki yerel seçimler öncesi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde Yücel Yılmaz’la devam diyen AK Parti’de ilçe başkan adayları da belirlendi.  

ÜÇ BAŞKAN ÇİZİK YEDİ

Henüz resmi bir açıklamaya dayanmayan bilgi ve paylaşımlara göre, AK Parti’de mevcut belediye başkanlarından Altıeylül, Bigadiç ve Savaştepe belediye başkanları Hasan Avcı, İsmail Avcu ve Turhan Şimşek bu dönem aday gösterilmedi.

YEDİ BAŞKAN’LA DEVAM 

Karesi, Dursunbey, Havran, İvrindi, Kepsut, Marmara ve Sındırgı belediye başkanları Dinçer Orkan, Ramazan Bahçavan, Emin Ersoy, Yusuf Cengiz, İsmail Cankul, Süleyman Aksoy ve Ekrem Yavaş ise yeniden aday gösterildi.

AK Parti eski belediye başkanlarından Cemal Öztaylan‘ı Bandırma’da, Mustafa Göksel‘i ise Bigadiç’te aday gösterdi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı (solda) , başarılı çalışmalarına  karşın aday gösterilmedi. AK Parti’nin Altıeylül’deki tercihi Mesut Eray oldu. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ise ikinci kez başkan seçilme şansını yakaladı.  Orkan, adaylığının kesinleşmesinin ardından “Hep daha güzel bir Karesi için çalıştık, çok çalıştık. Bu yolda en büyük gücümüz kentimize sevdamız ve hemşehrilerimizle olan gönül birlikteliğimiz. Gayret bizden, tevfik Allah’tan… Başlıyoruz.. Zafer Bismillah. ” mesajını paylaştı.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu da tüm tecrübesine ve önemli projelerine karşın aday gösterilmeyen başkanlar arasında yer aldı.


AK PARTİ VE CUMHUR İTTİFAKI’NIN BALIKESİR’DEKİ ADAYLARI  

ALTIEYLÜL: Mesut ERAY
AYVALIK : Ali GÜR
BANDIRMA : Cemal ÖZTAYLAN
BALYA : Cüneyt ÇALIŞKAN
BİGADİÇ : Mustafa GÖKSEL
BURHANİYE : Mustafa AYSEL
DURSUNBEY : Ramazan BAHÇAVAN
EDREMİT : Muhammed VURMAZ
ERDEK : Turan GÜN
GÖMEÇ : Kazım ARSLAN( MHP)
GÖNEN : Aydemir GÜMÜŞ
HAVRAN : Emin ERSOY
İVRİNDİ : Yusuf CENGİZ
KARESİ : Dinçer ORKAN
KEPSUT: İsmail CANKUL
MANYAS: İbrahim KOMAN
MARMARA: Süleyman AKSOY
SAVAŞTEPE : Ümmet Şamil ZENGİN
SINDIRGI: Ekrem YAVAŞ
SUSURLUK: Fahrettin ŞENER (MHP)

AK PARTİ’DEN ADAY TANITIM TOPLANTISI

AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı, belediye başkan adaylarını 2 Şubat 2024 cuma günü Kurtdereli Kapalı Spor Salonunda saat 14.00’de gerçekleştirecek toplantıyla tanıtacak. Aday tanıtım toplantısına Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir de katılacak. Uğur Işılak da konser verecek. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP