DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.628.8391.22

AK PARTİ’DE HEDEF 9’DA 9 !..

Yayınlanma Tarihi :
AK PARTİ’DE HEDEF 9’DA 9 !..

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, Balıkesir’de AK Parti’den milletvekilli aday adayı olacakların 17 Mart’a dek  başvurularını yapması gerektiğini açıklarken, ” 14 Mayıs destanını, bir süredir beraber yol yürüdüğümüz, aramıza yeni katılan ve katılacak olan dostlarımızla Cumhur İttifakı olarak beraberce yazacağız. AK Parti Balıkesir Teşkilatları ve Cumhur İttifakı ortaklarımızla birlikte Balıkesir’de milletvekilliğinde 9’da 9 yaparak seçimleri kazanacağız. Cumhurbaşkanımızı tekrar seçip, TBMM’deki milletvekili sayımızı arttıracağız.” dedi.

AK Parti İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme toplantısı; Onhan Hotel toplantı salonunda gerçekleştirildi. İl Yürütme Kurulu üyelerinin, ilçe başkanlarının, ilçe belediye başkanlarının, kadın ve gençlik kolları başkanlarının katılımları ile yapılan toplantıda 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine yönelik yapılacak çalışmalar, milletvekili aday adaylığı başvuru süreci değerlendirildi.

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ BAŞLADI…

AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran toplantıda yaptığı konuşmada; 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine yönelik yapılacak çalışmalar hakkında teşkilatı bilgilendirdi. Balıkesir’de AK Parti’den milletvekilliaday adayı olacakların bir hafta içerisinde başvurularını yapması gerektiğini belirten Başaran,  “Cumhurbaşkanımızın seçim kararını açıklaması ve imzalamasının ardından 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim süreci başladı. AK Parti İl Başkanlığımıza, milletvekili aday adayı arkadaşlarımızın bir hafta içerisinde başvuruda bulunmaları gerekiyor. Yani 17 Mart cuma gününe kadar başvurular devam edecek. ” dedi.

ADAYLIK BAŞVURU ÜCRETLERİ AFAD DEPREM HESABINA YATACAK.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, milletvekili aday adaylarının adaylık başvuru ücretlerini parti yerine, AFAD’ın deprem hesabına yatırmalarını istediğini ve bu konuda çağrı yaptığını anımsatan Başaran, “Aday adaylığı başvurularının tamamlanmasıyla, 19 Mart’ta başlayacak temayül yoklamaları sürecinin ardından aday adayları tek tek mülakata çağrılacak; ardından Cumhurbaşkanımız listeye son şeklini verecek. Aday listeleri 7 Nisan’da YSK’ya teslim edilecek. Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Genel Merkez’de yapılan toplantıda adaylık başvuru ücretleri ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. AK Parti’nin adaylık başvurusu için erkek adaylardan 20 bin lira, kadın ve genç adaylardan 10 bin lira, engellilerden ise 5 bin lira talep etmesi öngörüldü. AK Parti Balıkesir milletvekili aday adayı olacak arkadaşlarımızın bu takvim sürecine göre hareket etmeleri gerekmektedir. Şimdiden aday adayı olacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

” DEPREMZEDELER İÇİN ADRES BEYAN SÜRECİ BAŞLADI… “

14 Mayıs seçimlerinde depremzedelerin oy kullanmalarına yönelik duyuru ve bilgi aktarımında bulunan AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran şu açıklamayı yaptı:

“İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, depremzedelerin 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde seçme ve seçilme hakkını kullanabilmesi için yapması gerekenlere ilişkin, diğer il veya ilçelerden birine taşınmış ise taşındığı yerdeki adrese; yurt, otel, pansiyon gibi geçici yerlerde dahil, aynı il ya da ilçe içerisinde ikamet adresi dışında başka bir konut, prefabrik ev, yurt, konteyner, çadırkent, huzurevi ve benzeri gibi yerde barınıyor ise bu tür geçici yerlere yönelik yapacakları yeni adres beyanını; 17 Mart saat 23.59’a kadar nüfus müdürlükleri ayrıca e-Devlet ve nüfusmatikler üzerinden yapabilecekler. Bu konuda da Balıkesir’imizde misafir ettiğimiz depremzedelerimize yönelik AK Parti Teşkilatları olarak gerekli çalışma programlarımızı yaptık. Depremzedelerimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz”

“BİZİM DERDİMİZ MİLLET, 6’LI KOALİSYONUN DERDİ KOLTUK…”

14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin ülke ve milletin geleceği için büyük önem taşıdığını vurgulayan Başkan Başaran, “Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi 6 masanın yani 6’lı koalisyonun gündeminde maalesef ülkemizin ve milletimizin hiçbir meselesi yok. Onlar bir ittifak değil tıpkı eski Türkiye’de olduğu gibi tamamen kavga, ayak oyunu ve pazarlık üzerine kurulu bir koalisyon yapısındalar. Güçlendirilmiş parlamenter sistem diye çıktıkları yolculuğun sonu at pazarlığından beter cumhurbaşkanı yardımcılığı pazarlık ve paylaşım kavgasına dönüştü. Bizim derdimiz millet, onların derdi koltuk. “ dedi.

“14 MAYIS DESTANINI CUMHUR İTTİFAKI ORTAKLARIMIZLA BİRLİKTE YAZACAĞIZ…”

Başaran açıklamasının son bölümünde ise  Balıkesir’de 9’da 9 yaparak seçimleri kazanacaklarını iddia etti . Başaran bu konuda da şunları söyledi:

“Seçim kampanyamızı depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza hürmetimizin ve mağdur insanlarımıza olan saygımızın gerektirdiği hassasiyetle yürüteceğiz. Sandıklara sıkı sahip çıkacak, en küçük bir kaçağa göçeğe, hileye hurdaya meydan vermeyecek güçlü bir organizasyon kuracağız. 14 Mayıs destanını, bir süredir beraber yol yürüdüğümüz, aramıza yeni katılan ve katılacak olan dostlarımızla Cumhur İttifakı olarak beraberce yazacağız. AK Parti Balıkesir Teşkilatları ve Cumurhur İttifakı ortaklarımızla birlikte Balıkesir’de milletvekilliğinde 9’da 9 yaparak seçimleri kazanacağız. Cumhurbaşkanımızı tekrar seçip, TBMM’deki milletvekili sayımızı arttıracağız. Türkiye için, Balıkesir için hemen  şimdi! diyoruz. Tüm teşkilatlarımızla seçimlere hazırız ve çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Alınan seçim kararının ülkemize, milletimize ve Balıkesir’imize hayırlı olmasını diliyorum”

(balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP