Yayınlanma Tarihi :

AK PARTİ’DE 5 İLÇE BAŞKANI GİTTİ !..

AK PARTİ’DE 5 İLÇE BAŞKANI GİTTİ !..

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran’ın ilçe başkanları ile yaptığı toplantı sonrası Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Karesi ve İvrindi ilçe başkanları görevi bıraktı.

İLK MESAJ : DURMAK YOK, HİZMETE DEVAM…

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, Ankara dönüşünde ilçe başkanları ile toplantı yaptı. “Güne İlçe Başkanlarımızla toplantımızı gerçekleştirerek başladık. İlimiz ve ilçelerimizdeki konuları masaya yatırarak değerlendirmelerde bulunduk. Ak kadrolarla #durmakyok hizmete devam” mesajı veren Başaran ardından 5 ilçe başkanının ayrılışını duyurdu.

İKİNCİ MESAJ: 5 BAŞKAN DEVAM ETMİYOR !

Başaran sosyal medyadan yaptığı açıklamada “İlçe Başkanlarımızla önümüzdeki kongre süreci ve kongreden sonra  devam etmek noktasında istişarelerde bulunduk. Bu noktada sağlık problemlerini, iş yoğunluğunu ve diğer sebepleri gösteren Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Karesi ve İvrindi ilçe başkanlarımız devam etmeme kararı aldıklarını ve müsaade istediklerini ifade ettiler. Bizde kendilerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz” dedi.

İSTİFALARINI İSTEDİ Mİ ?

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran’ın bu açıklamasına karşın ilçe başkanlarının istifasını genel merkezin bilgisi dahilinde kendisinin istediği iddia edildi. Yine bu gelişmenin DEVA Partisi’nin kurucu il başkanı olarak AK Parti Karesi eski ilçe başkanı Kemal Aydemir’in açıklanmasından sonra yaşanması da soru işaretlerini getirdi.

NEDEN BIRAKTILAR?

Özellikle Ayvalık, Karesi ve Burhaniye ilçe başkanlarının istifası dikkat çekti. Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp bir başka partiye geçmesinin söz konusu olmadığını ve AK Parti’de siyasete devam edeceğini açıkladı. Karesi İlçe Başkanı Sezai Doğan’ı Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın istemediği iddia edildi. Geçtiğimiz yıl ilçe başkanlığına atanan Burhaniye İlçe Başkanı Feridun Soykök’ün görevi bırakması da sürpriz olarak değerlendirildi.

GÖMEÇ VE BURHANİYE KAYBEDİLMİŞTİ

AK Parti 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Burhaniye ve Gömeç’te belediyeyi CHP’ye kaptırmıştı. Ayvalık’ta da başarılı olamayan AK Parti Karesi ve İvrindi’yi ise kazanmıştı. (balikesir24saat.com)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP