DOLAR31,1063% 0
EURO33,8223% -0.05
STERLIN39,5384% 0.01
FRANG35,3601% 0.02
ALTIN2.031,34% -0,04
BITCOIN1.708.0364.596

AK PARTİ ESNAF VE SANATKARLA BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi :
AK PARTİ ESNAF VE SANATKARLA BULUŞTU

Ak Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, milletvekili Adil Çelik,  il yönetimi ve Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu ile  birlikte KÜÇÜKSAN Sanayi esnafını ziyaret edip,  hayırlı işler diledi, istek ve  sorunlarını dinledi.

Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, esnafın yanında olmaya devam edeceklerini, taleplerinin çözümü için gereken çalışmaları yapacaklarını söyledi. Başaran yaptığı açıklamada; “Adı ve sermayesi küçük olsa da; esnaf ve sanatkâr, işletme sayılarının çokluğu, üretim ve istihdama sağladıkları büyük katkı açısından ülkemiz ekonomisinin en önemli dinamiklerinden birisini oluşturmaktadır” dedi.

“ESNAFIMIZ BİZİM EN ÖNEMLİ DEĞERLERİMİZDİR. HER DAİM YANLARINDAYIZ..”

Esnafın ülke ekonomisine sunduğu katkı ve hareketliliğin önemine değinen Başkan Dt. Ekrem Başaran; “Ülke kalkınmasına, işsizliğin önlenmesine, üretime ve istihdama katkısıyla yaptığı hizmetin yanı sıra, emeğini, alın terini, gelişen teknoloji ile harmanlayarak günün şartlarına göre kendisini geliştiren, değişime uyum sağlayan esnaf ve sanatkâr, değişen ekonomik dengeleri çabuk ve kolay tolere ederek kentlerin ve bölgelerin ekonomik anlamda büyümesine de hızla katkı sağlamaktadır. Bu bağlamda esnaf ve sanatkâr; ülkemizin ekonomik ve toplumsal hayatında vazgeçilmez öneme sahiptir. Yanında çalıştırdığı personel ve aileleriyle birlikte değerlendirildiğinde Türkiye nüfusunun büyük bir bölümünü temsil eden esnaf ve sanatkâr, güvene dayalı hizmet anlayışıyla da kültürümüzün önemli bir değeridir” diye konuştu.

DEVLETİMİZ, ARA ELEMAN YETİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR…”

Küçük Esnafı desteklemek için devletin vergiden muafiyet sağladığını anımsatan Başkan Başaran; “Sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik istikrarın olmazsa olmazları arasında yer alan esnaf ve sanatkâr, sermayesi ve öz kaynakları bakımından tamamen yerli ve milli olması hasebi ile de ülkemiz ekonomisi için stratejik bir konuma sahiptir. Büyük sanayi işletmelerinin tamamlayıcısı konumundaki esnaf ve sanatkâr, en fazla ihtiyaç duyulan nitelikli ara eleman yetişmesinde de önemli bir pay sahibidir. Bu konuda da meslek liselerinin ara eleman yetiştirmesi teşvik edilecek. Ayrıca işverenler, kalfalık stajında yaptıkları üçte ikilik destek ödemesinden de muaf tutulacak. Devletimizin desteği her geçen gün artarak devam ediyor. Biz her daim esnafımızın yanında, onların dertleriyle dertlenmeye devam edeceğiz” dedi.

“ESNAFIMIZ, BİLGİ ve BECERİSİNİ ALIN TERİYLE HARMANLAYARAK ÜLKESİNE HİZMET EDİYOR…”

Ak Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran şu değerlendirmelerde bulundu:

“Sonuç olarak, bin yılı aşkın varlığını sürdüren Ahilik kültürüne mensup esnaf ve sanatkâr, devletine, milletine bağlı, ülkesine hizmeti kendisine görev edinmiş, bilgi ve becerisini alın teriyle harmanlayarak ülkesine hizmet eden güzide insanlardır. İnanıyorum ki; yakın bir gelecekte hayata geçirilecek yasal düzenlemeler neticesinde esnaf ve sanatkârımız hem ekonomik anlamda hem de sosyal yaşamda hak ettiği konuma ulaşacaktır. Ak Parti her zaman küçük esnafımızı ve sanatkarımızı desteklemeye devam edecek. Bugün, esnafımızın yakın ilgisi ve desteğiyle karşılaşmak bizleri mutlu etti. Esnaf ziyaretlerimizi sürekli yapma gayreti içinde olacağız ve onların görüşlerine başvuracağız. Ak Parti bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gündemden düşmeyen ekonomik sorunları çözecek tek partidir. Yaparsa yine ancak Ak Parti yapar. Bunun için Ak Parti Balıkesir İl Teşkilatı olarak sahadayız, milletimizi ve esnafımızı dinlemeye devam ediyoruz. Güçlü Türkiye hedefiyle ‘durmak yok yola devam’ diyoruz ”

 

 

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
  31,095031,1063% 0
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
  33,731933,8223% -0.05
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
  39,440239,5384% 0.01
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
  35,327235,3601% 0.02
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
  23,018023,0366% 0
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  3.249,373.321,24% -0,04
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  2.030,862.031,34% -0,04
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM
  1.708.0364.596

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış