DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 68.001,05 0.283
Yayınlanma Tarihi :

AK PARTİ BÜYÜK KONGREYİ BEKLİYOR

AK PARTİ BÜYÜK KONGREYİ BEKLİYOR

AK Parti İl Başkan Vekili Vahdettin Çiftçi, il başkan atamasının kongrenin ardından yapılacağını, 30 Büyükşehir Belediye Başkan adayının da kongreden sonra açıklanacağını söyledi.

Ak Parti İl Başkan Vekili Vahdettin Çiftçi, 7 Ekim’deki büyük kongre öncesi bir basın toplantısı düzenledi. Kongreye Balıkesir’in bin 500 kişi ile katılacağını açıklayan Çiftçi, “Bilindiği gibi normalde il ve ilçe kongreleri olduktan sonra büyük kongremiz oluyor ama Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle bu sefer olağanüstü kongremiz erkene alındı. Mahalli seçimlerden sonra il ve ilçe kongreleri, muhtemelen de önümüzdeki sene Eylül-Ekim aylarında kongremizi yapmış olacağız. Bunun yanında il başkanı belirleme sürecimiz neticelenmek üzere. Bilindiği gibi bununla ilgili temayül ve gerekli çalışmalar yapıldı. Şu anda Büyük Kongre’ye endekslendiğimiz için il başkanı ataması bunun sonrasında yapılacak. Ak Parti marjinal ve küçük bir parti değil. Dolayısıyla metot ve yöntemleri vardır. Bunları belirlerken de en ince detaylara inerek, en sağlıklı yolu bulmaya gayret ediliyor. İnanıyoruz ki İl Başkanlığına atanacak kardeşimiz, arkadaşımız hepimizin takdirine şayan olacak. Bilgisi, becerisi, donanımıyla bu işi en güzel şekilde götürecek arkadaşımız il başkanı olacaktır. Atandığında hep beraber göreceğiz. Biz şimdiden İl Başkanı atanacak arkadaşımıza başarılar dilemekten başka bir şey diyemeyiz” dedi.

Çiftçi’nin düzenlediği basın toplantısına Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka, Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Munis , kadın ve gençlik kolları başkanları da katıldı.“30 BÜYÜKŞEHİR ADAYI KONGREDEN SONRA AÇIKLANACAK”

AK Parti İl Başkan Vekili Vahdettin Çiftçi, Büyük Kongre sonrasında belediye başkan adaylarının belirleneceği konusunda da değerlendirmede bulundu. Çiftçi, “Büyük Kongremizde büyükşehir ve il belediye başkan adayları açıklanmayacak. Ama büyükşehir belediye başkan adaylarını kongrenin hemen ardından açıklayacağız. Yani eskiden biliyorsunuz başkan adayları süreci biraz daha geriye bırakılırdı. O metot bu seçimde olmayacak, 30 Büyükşehir Belediyesinin başkan adayları büyük kongrenin hemen akabinde açıklanacak. Peyderpey de diğer illerdeki belediye başkan adayları açıklanacak. Yani şunun taahhüdünü verebiliriz, Aralık ayı sonu itibariyle bütün belediye başkan adaylarımız açıklanmış olacaktır” dedi.  (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP