DOLAR 32,3008 % -0.03
EURO 35,0677 % 0.35
STERLIN 41,5301 % 0.23
FRANG 36,0418 % -0.26
ALTIN 2.398,40 % -0,69
BITCOIN 67.796,00 0.001
Yayınlanma Tarihi :

AK PARTİ BU BADİREYİ ATLATABİLİR Mİ?

AK PARTİ BU BADİREYİ ATLATABİLİR Mİ?

İstediğiniz kadar yeni partiler kurun, yeni oluşumlar peşinde koşun bu maya tutmaz. Zerre kayıp olmaz. Ama gidenler var diyebilirsiniz. İyi de onlar zaten kovulmuştu. Davutoğlu’nun elinden başbakanlığı alındığı gün zaten kapının önüne konmuştu. Sadece elinde üyelik kartı kalmıştı şimdi onu da aldılar.
Gelelim bugüne.
Tamam AK Parti seçimlerde büyük yara aldı. Özellikle son yerel seçimler ve İstanbul seçimleri. Ama unutmayın aynı kayıp 7 Haziran seçimlerinde de yaşandı. Sonuç…? 5 ay sonra kayıplar fazlası ile geri alındı. Çünkü kaptan çok tecrübeli. Ne fırtınaları başarıyla atlattı bunu mu atlatamayacak.
Gül faktörü aklınıza gelebilir…Geçin beyler.Tarih onun kadar pasif ve silik siyasetçi görmedi. Hem hala köşkte bir eli yağda bir eli balda onlarca koruma ile yaşıyor. Öyle bir şey de biliyor ki sokağa terk edilen kedi yavrusundan farkı kalmayacak. Aptal mı o ? sanmam.
Farkındaysanız ne Babacan ne Davutoğlu ne diğerleri yeni parti kuracağız, geliyoruz barajları aşa aşa demiyor. Siz hiç duydunuz mu iddialı sözler? Ben duymadım. Basında çıkanlar söylentiden öte gitmiyor. Hani neden basın toplantısı düzenleyip yeni partiyi ilan etmiyorlar? etmezler, edemezler. Çünkü kendilerine güvenleri yok. İnançları yok. En önemlisi de Reisten korkuyorlar. Biliyorlar ki her yeni hamle anında püskürtülecek. Reste karşı rest.
Gelelim olayın vatandaş cephesine…
İnanın vatandaşta hiç bir karşılığı yok bu yeni hareketin. Neden olsun? Ortada yeni bir şey yok ki? Ekonomi ise, Babacan en ağır ekonomik krizi nasıl atlattı sanıyorsunuz? Kemal Derviş’in ekonomik reçetesini bire bir uygulayarak. Daha 25 yaşında bir bakanın halledeceği iş miydi o? PKK terörünün en azdığı yıllar Davutoğlu’lu yıllardır. Açılım saçmalığı onun zamanın da olmuştu. Suriye meselesinin bu denli başımıza dert olmasının baş sebeplerinden birisi Davutoğlu’nun dış politikalarıdır. Şimdi aynı kişiler parti kurup sorunları çözecekmiş. Hadi oradan… Meşhur söz. Eskiye rağbet olsa bir pazarına nur yağarmış. Bunlar ancak çamur yağdırır çünkü mazi kirli. Hani o meşhur söz var ya ” megri megri ” o bile bunların çapsızlığını anlatmaya yeterli…
Peki AK parti bu badireyi atlatabir mi? Bence kolayca atlatır.Yeter ki akılcı politikalar üretilebilsin. Reçete belli. Önce başarısız teşkilatlar baştan aşağı yenilenecek. Kimsenin gözünün yaşına bakmacasına? Hani şu belediye başkanları görevden alınan iller var ya işe oradan başlamak şartıyla. Olur mu? Çok rahat. Çünkü bu giden eski başkanların uzantıları hala ellerini partiden çekmiş değiller. Çıkan her huzursuzluğun içinde eski belediye başkanlarının ve onların partideki ajanlarının parmağı var…
AK partinin şiddetle yeni yüzlere ihtiyacı var. Partinin kurucu değerlerine inanmış gerçek dava adamlarına…Yetmez genç yeni yüzlere… Kolay değildir sıcak koltukları bırakmak. olabilir. Gidenin yeri kolayca dolar. İnsan mı bitti?
Reis kararlı bence yeni kongreye kadar başarısız olan her teşkilat gidecek. Başka yolu yok. Ama diyeceksiniz ki Balıkesir’de sorun yok . Büyükşehiri kazandık. Merkezde büyük ilçeleri kazandık… Eeee ? o kadar mı? Nerede 20’de 20 ? Gitti 10’u… Büyük şehir mi dediniz? Siz yatın kalkın Ahmet Akının adaylığının elinden alınmasına dua edin… Ancak nereye kadar? Bu gidişle 2023 hayal olur eğer bu sığ kadrolar yenilenmezse.
Sıradan bir vatandaş olarak benim gördüğümü Reis görmüyor mu sanıyorsunuz? Çok komiksiniz. Bekleyin görün…

Kaynak : Saffet Nayir

YORUM YAP