DOLAR 32,2448 % 0.11
EURO 35,0074 % -0.01
STERLIN 41,3701 % 0.01
FRANG 35,7046 % 0.11
ALTIN 2.427,65 % 0,11
BITCOIN 68.507,25 1.387
Yayınlanma Tarihi :

AK PARTİ BAŞKAN AKBIYIK’TAN AÇIKLAMA BEKLİYOR!

AK PARTİ BAŞKAN AKBIYIK’TAN AÇIKLAMA BEKLİYOR!

AK Parti Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka, 31 Mart’ta CHP’den Karesi Belediye Başkanı seçilen Mesut Akbıyık’ın geçmiş döneme yönelik iddiaları sonrası  yazı soru önergesi verdiklerini açıkladı. Aka, Akbıyık’tan  belediye borçları, belediyenin kasasında bulunan para ile malvarlığı, basına ödendiği iddia edilen paralar  ve belediye çalışanlarının özlük hakları ile yapılan değişiklikler hakkında bilgi paylaşımında bulunmasını beklediklerini bildirdi.

  “ÇAMUR AT İZİ KALSIN”

AK Parti Grubu adına, Yasin Sağay, Meral Cengiz, Nevzat Güneş, Muhiddin Diker, Rifat Köybaşıoğlu, Erdinç Özkan, Mehmet Ay, Bedri Kurtoğlu, Nevin Küçük imzasıyla Karesi Belediye Başkanlığı’nın yanıtlaması istemiyle verilen soru önergesinde “Yerel seçimler sonrası gerek yazılı gerekse sosyal medya aracılığı ile hiçbir delil, kanıt ve belgeye dayanmayan tamamen ‘Çamur at izi kalsın’ mantığıyla kişi, kurum ve şahısları zan altına bırakan açıklamalar nedeniyle 2 Mayıs 2024 tarihinde yapılan Karesi Belediye Meclis toplantısında bu mesnetsiz iddialara Ak Parti grubu olarak soru önergesi verdik. Bu verilen önergenin cevabını yasal süre içerisinde (1 ay) Başkanlık makamı tarafından cevaplanmasını, Ak Parti Grubu, Karesi Belediye Meclisi ve tüm Balıkesir kamuoyu olarak bekliyoruz” denildi.

“SAMİMİ DEĞİLSİNİZ”

Soru önergesinde şu görüşlere yer verildi:

“İlk meclis toplantımızda dile getirdiğiniz ‘Birlikte Yöneteceğiz’ söyleminin altının ne kadar da boş olduğunu ve bu söyleminiz noktasında samimi olmadığınızı çok kısa zamanda üzülerek de olsa AK Parti grubu olarak anlamış bulunmaktayız. Umarım söz konusu durumun yerel yöneticilikteki ilk günlerin vermiş olduğu heyecandan kaynaklandığı noktasında yanılmayız.”

“ÇALIŞANLARA ÖRTÜLÜ MOBBİNG UYGULADINIZ”

“31 Mart seçimlerinden bu yana gerek sosyal medya paylaşımlarınız da gerekse medya ya servis ettiğiniz videolar ile bir önceki yönetimi zan altında bırakacak hiçbir delil ve kanıta bağlı olmadan çeşitli açıklamalarda bulundunuz. Bununla birlikte yıllardır belediyeye hizmet etmiş konusunda tecrübeli ve liyakat sahibi bir çok personelin sırf siyasi öç alma hırsıyla görev yerlerini değiştirmek suretiyle örtülü bir mobbing uygulamaktan geri kalmadınız. Ayrıca geçmiş dönem belediye borçlarını liste halinde medya ya servis ettiniz. Bir belediyenin borcunun olması ya da borçlu bir belediye teslim alındığının bu şekilde açıklanması görev süreniz boyunca mağdur edebiyatının ardına saklanarak ilçemizi hizmetten yoksun bırakacağınız düşüncesini akıllara getirmektedir.”

“BASIN KURULUŞLARINI ZAN ALTINDA BIRAKTINIZ”

“Tüm bunların yanı sıra işini hakkıyla yapan gecesini gündüzüne katan basın emekçilerini tüm Balıkesir kamuoyunda zan altında bırakarak sebepsiz ve gereksiz bir şekilde gündem yaratmaya çalıştınız. Tüm bunların hepsini sizin siyasi hırsınıza bağladığımızı ileriki dönemlerde yapacağınız açıklamaların muhteviyatında belediyenin borcuna karşılık malvarlığının ve kasadaki nakit paranın da paylaşılmasını, medya ya aktarıldığını iddia ettiğiniz miktarların hemen hemen hepsinin Basın İlan Kurumuna ödenen aylık sabit paraların olduğunu, ‘hiç kimsenin ekmeği ile oynamayacağız’  vaadinizinde tamamen seçmeni yanıltmaya yönelik bir söylem olduğunu kamu oyuna açıklarsanız çok daha isabetli olacağı kanaatindeyiz”

Bu bağlamda

* 467.465.117 TL’lik idda etmiş olduğunuz belediyeye ait borç

* 31.03.2024 tarihinde Karesi Belediyesinin kasasında bulunan nakit para ve mal varlığı …

* Basın emekçilerine yönelik yapmış olduğunuz açıklamaya istinaden; 31.03.2024 tarihine kadar olan basına ödenen para (isim ve miktarla)

* Karesi Belediyemizde çalışan emekçi kardeşlerimizin “1 Mayıs İşçi Bayramı” arefesinde  “NACA Kodlarında’’ değişiklik yapılarak, birim ve özlük haklarında yapılan değişiklik

ile ilgili Karesi Belediye Meclisine, Ak Parti Grubumuza ve kamuoyuna açıklama yapılmasını bekliyoruz.

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP