AHMET AKIN’IN ADAYLIĞI SÜRÜYOR MU?

Yayınlanma Tarihi :
AHMET AKIN’IN ADAYLIĞI SÜRÜYOR MU?

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın‘ın, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusundaki bilinmezlikler sürüyor.

CHP ile İYİ Parti’nin ittifak yapmasının ardından İsmail Ok lehine adaylıktan çekilmesi beklenen Akın, bu konuda henüz bir açıklama yapmadı. Akın’ın adaylığına onay veren Parti Meclisi,  ittifak görüşmeleri sonrası bu konuda yeni bir karar almadı. Buna karşın İyi Parti adayı İsmail Ok iki partinin adayı olarak açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise ittifak kararı öncesi Akın’la görüştüğünü açıklarken, “Balıkesir’de İYİ Parti kazanacak” açıklamasıyla umutla Parti Meclisi’nden çıkacak kararı bekleyen partilileri bir kez daha hayal kırıklığına uğrattı.

İttifak kararının verildiği günden bu yana sosyal medyayı pek kullanmayan Akın, sadece 16 Aralık’ta il binasında adaylığı ile ilgili yapılan toplantıya yer vermiş ve ‘mücadele arkadaşları’na teşekkür etmişti. Akın yine günler sonra 23 Aralık’ta yaptığı paylaşımla Menemen’de katledilen Asteğmen Kubilay‘ı andı.

Akın’ın  bu paylaşımı bir çok beğeni ile birlikte akıllardaki bazı soru işaretlerini de getirdi. Bazı takipçileri Akın’ın profilinde hala Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı yazdığına dikkat çekerken, bazıları da  adaylıktan geri çektirilmesi ile ilgili üzüntülerini dile getirdi.

İttifak kararının ardından geçen 11 güne karşın bir açıklama yapmayan Akın’ın Parti Meclisi kararını beklediği için sosyal medyadaki profillerinde değişikliğe gitmediği öğrenildi. Coşkun YAMAN (balikesir24saat) 

YORUM YAP