DOLAR28,9202% 0.15
EURO31,5437% 0.14
STERLIN36,6183% 0.25
FRANG33,0895% 0.34
ALTIN1.898,73% 0,48
BITCOIN1.117.3532.178

AHMET AKIN MANİPÜLASYON YAPTI MI ?

Yayınlanma Tarihi :
AHMET AKIN MANİPÜLASYON YAPTI MI ?

Gazeteci Gökhan Özbek,  “CHP Kurultayı’nda ilk turda gazetecilere Kemal Kılıçdaroğlu kazandı”  bilgisini geçen ve manipülasyon yapan isimlerin içinde Ahmet Akın’ın olduğunu iddia etti. Akın, “İlk turda herhangi bir gazeteciye bilgi verdiğim yönündeki iddia tamamen asılsızdır.” diyerek Özbek’i yalanladı. 

CHP’nin tarihi kurultayında ilk turun sonunda sayıma geçilirken ilginç bir olay oldu. Kemal Kılıçdaroğlu‘nun seçimi kazandığı şeklindeki duyumlar sonrası CHP liderini destekleyen delegeler bir anda büyük sevgi gösterileri ve tezahürat yapmaya başladı. Ancak kısa bir süre sonra bunun doğru olmadığı, Özgür Özel‘in ilk turda 682, Kılıçdaroğlu’nun ise 664 oy aldığı ve seçimin ikinci tura kaldığı anlaşıldı.

Gazeteci Gökhan Özbek sosyal medya hesabından “CHP Kurultayı’nda ilk turda gazetecilere Kemal Kılıçdaroğlu kazandı”  bilgisini geçen ve manipülasyon yapanların CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal ve Aydın milletvekili Hüseyin Yıldız olduğunu iddia etti. Özbek’in bu dönem aday olmayan ve milletvekili olmayan Akın’dan yanlış bir şekilde “Balıkesir milletvekili” olarak söz etmesi de dikkat çekti.

Ahmet Akın, Özbek’in bu ididasına paylaşımını da alıntılayarak, “İlk turda herhangi bir gazeteciye bilgi verdiğim yönündeki iddia tamamen asılsızdır.” yanıtını verdi.

AKIN’DAN KILIÇDAROĞLUNA ŞÜKRAN, ÖZEL’E KUTLAMA

Ahmet Akın sonuçların belli olmasının ardından, “Türkiye’nin Hak Hukuk Adalet ile demokrasi mücadelesine hayatını adayan, birlikte görev yapmaktan büyük onur duyduğum Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na partimize büyük katkıları için şükranlarımı sunuyorum. 38. Kurultayımız neticesinde Genel Başkanımız olarak seçilen Sayın Özgür Özel’i tebrik ediyor; partimiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” mesajını paylaştı. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

Kemal Büyükışık6 Kasım 2023 / 12:25Cevapla

Partimizin yeni dönemde başkanı olan Sn.Özgür Özel’i tebrik ediyor,başarılar diliyorum.