DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.597.950-0.971

AHMET AKIN KAZANMAYA EN YAKIN

Yayınlanma Tarihi :
AHMET AKIN KAZANMAYA EN YAKIN

Genel olarak kime sorulsa, kabul gören bir gerçeklik ki CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Ahmet Akın evet, kazanmaya en yakın.
Ayrıca bir insan ve bir siyasetçi olarak da herhangi bir ayrım gözetmeden, her kesimden, herkese de en yakın.

Ahmet Akın hakkındaki bu kanaat, hemen her yerde, kentte, köyde, kasabada ve halk arasında da tam olarak böyle algılanmakta.

2019 yerel seçimlerinde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ahmet Akın ile açık ara, tam kazanılabilecekken, bu seçimin adeta göz göre göre feda edildiği de bir gerçek.
Bu nedenledir ki, özellikle o günlerden beridir ki Balıkesirlilerin vicdanında, Ahmet Akın’ın bu hakkı hep teslim edilmektedir.
Kime sorulsa “Aday olsaydı kazanacaktı ve bu onun hakkıydı.” diye düşünülmektedir.

Her kesimden Balıkesirli seçmende, kabulü oldukça yüksek olan sayın Ahmet Akın’ın adaylığına ve de Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olmasına yönelik, toplumda o gün bugündür, kendiliğinden geniş bir beklenti gelişti ve yerleşti.
Bu da gözardı edilemeycek bir gerçeklik.
Bu yüzden, önümüzdeki 31 Mart seçimlerinde, aslında vatandaşın vicdanında bu tercih büyük ölçüde gerçekleşmiş gibi görünmekte.
Balıkesir genelinde, nereye gidilse, vatandaş tarafından yaygın olarak böyle dile getirilip, ifade edilmekte.

2018 seçimleri öncesinde,
Yeni kurulmuş olan İyi Parti’nin seçimlere girebilme hakkının iktidar tarafından hukuk dışı yollarla engellenme hazırlığı karşısında, CHP milletvekili olarak Ahmet Akın, yine 15 CHP milletvekiliyle birlikte, büyük bir demokratik özveri göstererek, İyi Parti’nin mecliste grup kurmalarını sağlayıp, seçime katılma hakkını kazanmaları için şeklen İyi Parti’ye katılıp dayanışma içine girdi.
Bu fedakarlık siyasette elbette kolay değildir ve bu yüzden unutulur gibi de değildir.
Özellikle de Balıkesir’deki İyi Partili yurttaşlar için bu durum, bugün de büyük bir kadirşinaslık örneği olarak görülmekte ve böyle takdir edilerek değerlendirilmektedir.

Neyse, şimdi kalınan yerden devam edilmek üzere gerçek şudur ki, CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Ahmet Akın, yeniden Balıkesir’de kazanmaya da çok yakın hatta en yakındır.
Bu gerçekliğin ışığında her şeyden önce özellikle de en başta bütün CHP’lilere şimdi önemli ve büyük görev ve sorumluluk düşmektedir.

Çok iyi bilinmeli ve tereddütsüz kabul edilmelidir ki CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Ahmet Akın, hemen her partiden olmak üzere bütün Balıkesirli seçmene gerçekten de en yakın.
Daha yeni ziyaret edip herkesi tek tek dinleyip, sorunlarına net çözümler dile getirdiği Balıkesir Canlı Hayvan Pazarında vatandaşların kendisiyle kurduğu yakın diyaloğu oldukça dikkat çekiciydi.
Vatandaşın kendisini adeta nasıl benimsediğinin ve bağrına bağrına bastığının çok açık örneğiydi.

Bir büyükşehir belediye başkan adayının, bir seçim sürecinde, her siyasi partiden ve her kesimden yurttaşlara yakın gelmesi veya öyle kabul görmesi, gerçekten alışılmışın dışında büyük bir avantajdır.
Durum böyleyken, Ahmet Akın’ın bu seçimi çok rahatlıkla kazanılabilmesi için bu avantajının üstüne daha başka yapıcı katkılar da konulmalıdır ki seçim, daha da büyük bir farkla kazanılmalıdır.
Zaten maksat da bu değil midir?
Daha ne olsun, böylece Balıkesir’de kazanılacak olan, herkese yakın bir büyükşehir belediye başkanlığıdır.
Belli ki Balıkesirliler de bugünü adeta iple çekmektedir.
Ahmet Akın’ı Büyükşehir belediye başkanları olarak bu beklentiyle birlikte, merak da etmektedirler.
Adeta bir heyecan içinde oldukları da gözlenmektedir.

İşte bu değerli amaca yönelik olarak, toplamı 30 bini aşan her bir CHP’li üyeye de bizzat ve doğrudan düşen görev de en az bir seçmeni, bir kereliğine de olsa, herkese yakın olan Ahmet Akın’ı desteklemesi konusunda ikna etmektir.
Hatta en yakın çevresinden, bir kereliğine de olsa Ahmet Akın için ödünç oy istemektir.
Bu da artı 30 bin civarında bir oy demektir ki az şey midir?

Öyle armudun sapı, üzümün çöpü vs demeden, şu sebepten, bu sebepten, enti püften gerekçelerle burun bükmeden her CHP üyesi, kendiliğinden, böyle bir sorumluluk üstlenmelidir.
Bu görev, geçmişten bu güne CHP’de sorumluluk üstlenmiş veya öne çıkan, sözü olan CHP’liler için de fazlası ile geçerlidir.
Bu sürecin gereğidir.

Bir yazar olarak öne çıkan gözlemlerim bu yöndedir.
Şimdiden bütün Balıkesir’e ve Balıkesirlilere uğurlu olsun.
Her şey çok güzel olsun.

YORUM YAP