DOLAR31,0084% 0.3
EURO33,5544% 0.28
STERLIN39,1336% 0.22
FRANG35,2086% 0.36
ALTIN2.016,14% 0,20
BITCOIN1.605.6010.118

AĞIR SUÇLAMA

Yayınlanma Tarihi :
AĞIR SUÇLAMA

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, CHP İl Başkanı Serkan Sarı ve CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ile Ahmet Akın ve milletvekili Ensar Aytekin’in Erdek seçimlerini “provoke” ettiğini öne sürdü. Başaran, ” Gerçek ve kirli yüzleri ile korkularını gösterdiler. Erdek Belediye Başkanlığı seçimine gölge düşürmek için ellerinden geleni yaptılar. Yaygaracı ve kural tanımaz siyasetleri ile Devletin Valisine, Kaymakamına ve Emniyet mensuplarına hakaret etmeyi kendilerinde hak gördüler. Demokrasiyi ayaklar altına aldılar” dedi.

Belediye Başkanlığı seçimi öncesi Erdek Kaymakamlığı’nda yapılan toplantıda, oylamada bulunacak görevliler ve oy kullanacak meclis üyeleri haricinde başka hiçbir kimsenin alınmayacağına dair CHP Meclis Üyesi ve Başkanvekili Nimet Kalafat’la mutabık kalınarak karar alındığını iddia eden Başaran, “Erdek’teki Belediye Başkanlığı seçimine Balıkesir Valiliğimizin, Erdek Kaymakamlığı nezdinde aldığı karar sonrası Ak Parti Teşkilatı olarak, meclis üyeleri üzerinde baskı oluşturmamak, kendi öz iradeleriyle seçimde oy kullanmalarını sağlamak adına katılım göstermedik. Ama CHP her zaman yaptığı gibi alınan karara uymayarak kendine yakışanı yaptı. Erdek’te Başkanlık seçimini provoke ederek baskı kurmaya çalıştı ve bunda da başarılı oldu” dedi.

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, CHP Meclis Üyesi ve Başkanvekili Nimet Kalafat’ın saat 10.35’te yaptığı anonsla Meclis üyelerini salona davet ederek, başka hiç bir kimsenin salona alınmayacağını duyurduğunu iddia etti.

“SALONA KİMSENİN ALINMAYACAĞINI BİLİYORLARDI”

Millet İttifakı’nın kazandığı ve CHP’li Burhan Karışık’ın belediye başkanı seçildiği seçimlerin ardından, seçim günü yaşanan tartışmaları içeren fotoğrafların da yer aldığı yazılı açıklama yapan Başaran, şu görüşleri dile getirdi:

“Balıkesir Valiliği, Erdek’te Belediye Başkanlığı seçiminin; meclis üyelerinin özgür iradeleri ve baskı unsurları olmadan yapılabilmesi için gereken çalışmayı yaptı. Bunun içinde seçimin dar ve her türlü baskıya müsait olan, daha önceki Başkanvekilliği seçiminde de sıkıntı yaşanan Erdek Belediyesi toplantı salonu yerine Kapalı Spor Salonu’nda yapılmasına karar verildi. Meclis üyelerinin, rahat ve özgür şekilde oyunu kullanabilecekleri, geniş ve muhafazalı olan spor salonunu seçim adresi olarak belirlenerek Belediye Meclis Başkanlığına durum bilgisi verildi.
Katılımcılar konusunda ise bir gün öncesinden meclis üyeleri ve seçim görevlileri haricinde başka herhangi bir kimsenin, parti temsilcileri de dahil olmak üzere salona girmemesi konusunda Erdek Kaymakamlığında yapılan toplantıda; CHP Meclis üyesi ve seçimi yöneten Başkan Vekili Nimet Kalafat ile mutabık kalınarak onay kararı alındı.
Alınan bu karara binaen de CHP’li Meclis Üyesi Nimet Kalafat seçime başlanmadan önce, saat 10.35’te yaptığı anonsla Meclis üyelerini salona davet ederek, başka hiç bir kimsenin salona alınmayacağını duyurdu. Erdek Belediye Başkanlığı seçimini alınan karara, CHP’li Kalafat’ın anonslu uyarısına rağmen provoke eden CHP İl Başkanı Serkan Sarı ve CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Ahmet Akın salona kimsenin alınmayacağını biliyorlardı. ”

“GERÇEK VE KİRLİ YÜZLERİ İLE KORKULARINI GÖSTERDİLER”

“Her fırsatta demokrasiden dem vuran, yalan üzerinden siyaset yapan, toplum üzerinden algı operasyonu yürütün CHP zihniyeti bugün bir kez daha gerçek yüzünü ortaya koymuştur. Halkın üzerinde yalan üzerine kurguladıkları ve yürütmeye çalıştıkları algıyı, yine yalanla süsleyerek eyleme dönüştürmeye kalktılar. CHP meclis üyeliğinde 9’a 6 üstün olmalarına rağmen neden korktular? Meclis üyelerine güvenmediklerinden mi baskı uygulamaya kalktılar? Ak Parti’nin seçimi alacak yeterli çoğunluğu olmadığı halde bu korku niye? CHP’lilerin önce bunu sorgulaması gerekiyor. Meclis üyelerine güvenmeyen CHP İl Başkanı Serkan Sarı, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Ahmet Akın, Milletvekili Ensar Aytekin bir kez daha gerçek ve kirli yüzlerini, korkularını bir kez daha gösterdiler. Erdek’teki seçimi provoke ederek meclis üyelerini baskı altına almayı başardılar ve seçimi kazandılar. Burada şunu söylemek istiyorum. Zaman her şeyin ilacıdır.”

AK Partili Başaran CHP’li milletvekillerinin polisle tartıştığı anların görüntülerini de basın açıklamasına ekledi.

“DEMOKRASİ NUTKU ATANLAR ERDEK’DE DEMOKRASİYİ AYAKLARI ALTINA ALDILAR”

“Erdek Belediye Başkanlığı seçimine gölge düşürmek için ellerinden geleni yaptılar. Yaygaracı ve kural tanımaz siyasetleri ile Devletin Valisine, Kaymakamına ve Emniyet mensuplarına hakaret etmeyi kendilerinde hak gördüler. Unutmasınlar ki Aziz Milletimiz her şeyin farkında. Demokrasi nutukları atıp, demokrasinin kurallarını ayakları altına alarak, çiğneyerek kendilerini başarılı göstermeye çalışan CHP zihniyetine aziz milletimiz her zaman olduğu gibi bundan sonra da gereken cevabı vermeye devam edecek. Erdek’te CHP tarafından yaşatılan ve yaşanılan hadiseleri milletimiz unutmayacaktır. Milletin partisi Ak Parti, Milletine hizmet etmeye devam edecek. Balıkesir için inandığımız yolda durmak yok yola devam” (balikesir24saat.com)

 

 

 

YORUM YAP