Yayınlanma Tarihi :

AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİ!

AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİ!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Marmara Adasındaki yangının ardından bölgede ağaçlandırma seferberlği başlatacaklarını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada, Marmara Adası’nda dün öğle saatlerinde çıkan ve önemli tartışmalara neden olan yangına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Marmara Adaları için kasım ayında ağaçlandırma seferberliği başlatılacağını belirten Pakdemirli, seferberlik kapsamında, yanan orman alanından daha fazla alanda ağaçlandırma yapılacağını vurguladı. Bakan Pakdemirli’nin açıklaması şöyle:

BÖLGENİN ORMAN ALANI ZENGİNLEŞECEK

“Yanan bölgede 7 hektarlık koru orman alanı vardı, 2 hektarlık alan zarar gördü. O bölgede 25 hektarlık kırsal alan ile birlikte toplamda 70 hektar kadar alan var. Biz Kasım ayında gerçekleştireceğimiz seferberlik kapsamında 2 hektardan çok daha fazlasını değerlendirip, bu boş 45 hektarlık orman alanını da ağaçlandıracağız. Ayrıca, Marmara İlçesinin üst havzalarında Toprak Muhafaza ve Sel Kontrol çalışmaları da yapılacaktır. Ağaçlandırma kapsamında, burada yapacağımız çalışmalarda zeytin, badem ve fıstık çamı ağaçlarıyla bölgenin orman alanını zenginleştireceğiz.” (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP