Yayınlanma Tarihi :

ADRAMYTTEİON ANTİK KENTİNE CAZLI TANITIM

ADRAMYTTEİON ANTİK KENTİNE CAZLI TANITIM

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Ören Adramytteion Antik Kenti Kültür Turizm ve Doğa Derneği’nin düzenlediği caz dinletisi ilgi gördü. Kazılarda 6 bin yıllık buluntulara rastlandığı açıklandı.

Ören Adramytteion Antik Kenti Kültür Turizm ve Doğa Derneği’nin düzenlediği Volkan Güleç ile caz dinletisi, Fiyord Oteli bahçesinde gerçekleştirildi. Etkinlik Kaymakam Hüseyin Öner, Belediye Başkan Vekili Murat Yazgan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, Burhaniye Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Şükrü Baykal ile dernek üyeleri ve kazı ekibini bir araya getirdi.

Etkinlikte konuşan Kaymakam Hüseyin Öner kazı ekibinde 6 üniversiteden akademisyenlerin bulunduğunu vurgularken, “ İlçemizde yüzey araştırmaları da yapan ekibin Burhaniye’nin, Ören’in tanıtımına katkı sağlayacağına inanıyoruz Kazı ekibi Başkanı Dr. H. Murat Özgen hocamıza ve ekibine önemli etkinlikler gerçekleştiren Adramytteion derneğimize , sanatçımız Volkan Güleç’e teşekkür ediyorum” dedi.

Kazı Başkanı Dr. H. Murat Özgen’de kazının ilçeye getireceği yararları anlattı. Kazılarda 6 bin yıllık buluntulara rastladıklarını söyleyen Özgen, bu yılki çalışmaların Eylül sonuna kadar devam edeceğini anlattı.

Dernek 2. Başkanı Doç. Dr.Sabriye Çelik Uğuz, katılımcılara ve sanatçı Volkan Güleç’e teşekkür ederken,derneğin en genç üyeleri olan Umut Aydın, Ege Peksarı, İlke Geyik ve Sarp Ertuğrul’a birer teşekkür belgesi sundu. Sanatçı Volkan Güleç’in teşekkür belgesini de Kaymakam Öner verdi.. Sefer TALAY/BURHANİYE (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP