Yayınlanma Tarihi :

ADD’DEN EKOLOJİK YIKIMA DİKKAT!

ADD’DEN EKOLOJİK YIKIMA DİKKAT!

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Balıkesir Şubesi, Milli Mücadele’nin 100. yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin bir başka emperyal oyunla karşı karşıya olduğunu belirtirken, ekolojik yıkımla toprakların yağmalandığını ve işgal edildiğini öne sürdü.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Balıkesir Şubesi’nden yapılan açıklama şöyle:

‘Emperyalizmi yenilgiye uğratarak Lozan’da kazandığımız siyasi, ekonomik ve diplomatik zaferin tüm getirilerini siyasi iktidarın uygulamalarıyla kaybediyoruz.

Milli Mücadelemizin 100. yılında Türkiye Cumhuriyeti bir başka emperyal oyunla karşı karşıyadır. Topraklarımız; yayılmacı güçler ve yerli işbirlikçileri eliyle yağmalanmaktadır. Ülkemizin her yanında yıllardır hunharca yürütülen ‘ekolojik yıkım’ sürecinin en somut örneğini Kaz Dağları’nda yaşamaktayız. Sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli doğa varlığı kabul edilen Kaz Dağları’nda yapılan orman katliamı, geleceğimizi de tehdit eder boyutlara ulaşmıştır.

Uluslar arası sermeyeye peşkeş çekilen vatan topraklarının yağmalanmasına ve ekolojik yıkımın gelecek nesillerin yaşamına mal olmasına asla izin vermeyeceğiz.

Ülkemizi şirket gibi yönetenlerin yaptıklarına, kutsal vatan toprağının sömürülmesine, ormanlarımızın, sahillerimizin, sularımızın, havamızın geriye dönüşü olmayacak şekilde tahribatına sessiz kalmayacağız.

Anayasamızın 56. maddesinde “Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşların ödevidir.” yazmaktadır.

‘Ekolojik yıkım’ bir emperyal oyun ve farklı bir işgal yöntemidir. Görev ve sorumluluk hepimizindir” (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP