Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

ADD’DEN ATATÜRK’E SAHİP ÇIKAN ALBAY’A DESTEK

ADD’DEN ATATÜRK’E SAHİP ÇIKAN ALBAY’A DESTEK

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Balıkesir Şube Başkanı İlhan Öner, 18 Mart Çanakkale zaferinin 104’ncü yıldönümü nedeniyle İstanbul Avcılar’da düzenlenen bir toplantıda okunan duada Cumhuriyetin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk’ün adının anılmamasına tepki göstererek salonu terk eden Avcılar Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül’ün bu davranışının haklı ve onurlu bir davranış olduğunu ve ödüllendirilmesi gerektiğini söyledi. 

Bir dönem Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde de görev yapan ve son davranışıyla kamuoyunun büyük takdiri alan Albay İrevül  hakkında kimi basın organlarında olumsuz yazılar çıktığına da dikkat çeken Öner,  “Albay Önder İrevül’ün tepkisi haklı ve onurlu bir davranıştır. Vicdani, milli, insani ve ahlaki bir davranıştır” dedi.

Öner’in açıklaması söyle:

“Saygın Silahlı Kuvvetlerimizin onurlu ve şeref ve şan dolu tarihine yakışan bu davranışın ödüllendirilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Çünkü, kutlanmakta olan Çanakkale zaferini yaratan, Çanakkale ruhunun mimarı ve bugün yaşadığımız toprakları vatan yapan büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Onun adını anmayanlar bilmelidir ki Mustafa Kemal olmasaydı onlar bugün bulundukları makamlarda olmayacaklardı.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak Albay Önder İrevül’ün şahsında aynı duyarlılığa sahip olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Ayrıca aynı düşünceleri paylaştığından asla şüphe duymadığımız Türk Silahlı Kuvvetlerimizin çok değerli mensuplarının her zaman yanında olduğumuzu açıklamaktan onur duyarız” (balikesir24saat) 

 

 

 

 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP