DOLAR28,8620% -0.27
EURO31,6220% -0.49
STERLIN36,6131% -0.34
FRANG32,9985% -0.33
ALTIN1.893,97% -0,39
BITCOIN1.093.611-1.299

ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ, TARAF OLMADI !

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ, TARAF OLMADI !

CHP’de il başkan adayı olan ancak son anda adaylıktan çekilen İrfan Barış kongrede yaptığı konuşmada süreci anlatırken, genel merkeze ve il yönetimine eleştirileri ile de dikkat çekti. 

“Kongreye bir kaç gün kala üzerimde çok yoğun bir ikna metodu uygulandı” diyen Barış, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu yaklaşımların çok halisane duygularla ve iyi niyetle yapıldığını biliyorum aslında. Adına feragatim istenen, daha önce birlikte çalıştığımız ve sevdiğim kardeşim Sayın Mustafa Ömür Boyuer’dir. Siyaset hatır için yapılacak veya alan boşaltılacak bir yer değildir. İyi insan olmak başkadır, iyi siyaset yapabilmek başkadır. Sevgili Ömür Boyuer kardeşimin Balıkesir gibi çok geniş coğrafyaya hakim bir ilin yükünü omuzlayabileceğine inansaydım eğer hiç gözümü kırpmadan çıkıp, rakip olmazdım. Bütün bunlardan sonra daha rahat tercih yapılabilmesi adına her iki aday arkadaşımızın yarışına katkı vermeden, taraf olmadan aday olmadığımı açıklıyor, kendilerine başarılar diliyorum. Benimle birlikte buraya kadar emek veren, katkı koyan birlikte olmamızdan onur duyduğum ve bundan sonra da onlardan gururla bahsedeceğim dostarıma teşekkür ediyorum.”

PARTİ İÇİ DEMOKRASİ VURGUSU

Konuşmasında toplumun CHP’den talepleri ve beklentileri olduğuna dikkat çeken İrfan Barış, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak bezler çarşı, pazar ve sokağın sesini duymazsak eğer onların sesini duymazlıktan gelirsek, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başarılı olamayız Partili dostlarımız, parti içi demokrasi istiyor, örgüt bütünlüğü istiyor. Ön seçim istiyor, önem verilen bir gençlik istiyor, kurumsal bir yenileşme istiyor. Tüzük ve programda anlaşılır bir dil ve yenilenme istiyor. Üye olmayıp oy verenler mutlaka yenilenin diyor ve yüzde 26 oy oranımızı daha yukarılara tırmandırmamızı istiyor.” dedi.

“YÖNETİM BAŞARISIZ”

CHP’nin 2009-2011-2014- 2015-2018 yıllarında tek başına girdiği seçimlerde 2018-2019 ve 2023 seçimlerinden üstelik 5 partiyle girdiği seçimlerden daha başarılı olduğunu öne süren Barış, “Yüzde 40 oy alacağız, 4 milletvekili garanti, 5’e gidiyoruz derken yüzde 30,5 oy oranı, biri bizim olmayan 3 milletvekili çıkartabilen başarısız bir örgüt ” diyerek Erden Köybaşı başkanlığındaki il yönetimini de eleştirdi.

“YILMAYACAĞIZ”

Barış sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu partiden bir yere gitmeyecek, terk etmeyecek, İrfan Barış var. Nice İrfan Barış’lar var. Bu partiden gitmeyeceğiz, yılmayacağız, sabırla çalışacağız. Uğruna 450 kilometre yol yürünen ama parti içinde uygulanmayan hak, hukuk, adaletin partimizde mutlaka uygulanacağı günlerin gelmesi için uğraşacağız.” (balikesir24saat.com) 

 

 

YORUM YAP