“AÇSANIZ VE PARANIZ YOKSA ÇEKİNMEDEN SÖYLEYİN…”

Yayınlanma Tarihi :
“AÇSANIZ VE PARANIZ YOKSA ÇEKİNMEDEN SÖYLEYİN…”

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, turistik Ören sahilinde yiyecek servisi yapan Adem Teslim, örnek bir uygulama ile takdir topladı. Parası olmayanlara ücretsiz yemek servisi yapan Teslim, uygulamayı da iş yerinin camındaki yazı ile duyurdu.

Burhaniye Ören Meydanında iki yıldan beri mekan çalıştıran 56 yaşındaki 3 çocuk ve 5 torun sahibi Teslim, ihtiyaç sahibi insanlarla karşılaşınca, örnek bir uygulamaya imza attı. Bugüne kadar çok sayıda vatandaşı ücretsiz doyuran Teslim, iş yerinin camına da “Açsanız ve paranız yoksa çekinmeden söyleyin. Yolunuz düşer öder ya da, bir dua ile insanlık ölmemiş dersiniz. Öğrenciler, özellikle siz hiç çekinmeyin. Bir gün okulunuz bittiğinde sizde bir yemeği başka bir öğrenciye ikram edersiniz. Bizden yana helaldir” diye yazdı. Bu güne kadar  çok sayıda insanı doyuran Adem Teslim, bununla da kalmadı. Yürümekte zorluk çeken hasta ve yaşlıları görünce,  bir adet akülü sandalye satın alarak iş yerinin önüne koyarken, ihtiyaç sahiplerine  ücretsiz olarak  tahsis etmeye başladı.

“YARDIMLAŞMA BİZİM KÜLTÜRÜMÜZDE VAR”

Ören sahilinin yoğun ilgi gördüğünü anlatan Adem Teslim,  “Bu mekanı iki yıl önce açtım. Yöreye iş bulmak amacıyla gelip, iş bulmadığı için aç kalan insanlara şahit oldum. Ayrıca, iki yumurta veya bir kase yoğurtla  evine giden öğrencilere şahit oldum. Bütün bunları görünce, ihtiyaç sahiplerine yardımcı  olmaya karar verdim. Bu güne kadar çok sayıda ihtiyaç sahibine yardımcı olduk. İş yerimin camındaki bu yazıyı okuyan müşterilerden bazıları, hesap öderken, ihtiyaç sahiplerine yedirirsin diye fazla para veriyorlar. Ayrıca, Ören meydanında yürümekte zorluk çeken  vatandaşları gördüğüm için bir adet akülü sandalye satın aldım. Şimdi onu da ihtiyaç sahiplerine ücretsiz kullandırıyorum. Bütün bunlar bana büyük bir haz veriyor. Yardımlaşma bizim kültürümüzde var. Hepimiz bir birimize yardımcı olmak durumundayız” dedi. Sefer TALAY (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP