DOLAR31,0084% 0.3
EURO33,5544% 0.28
STERLIN39,1336% 0.22
FRANG35,2086% 0.36
ALTIN2.016,14% 0,20
BITCOIN1.605.6010.118

“ACİL ÇÖZÜM ÜRETİLMELİ”

Yayınlanma Tarihi :
“ACİL ÇÖZÜM ÜRETİLMELİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, geçen hafta Bandırma ve Ayvalık’ta yaşanan afetlerde hasar gören bölgelerde incelemelerde bulundu. Devletin mağdur vatandaşlara destek vermesi ve acil çözüm üretmesi gerektiğini belirten Akın, “ Bu zor zamanda hiçbir siyasi parti ayırmadan vatandaşımızın yanında olmamız gerekiyor. AK Parti, CHP, İyi Parti önemli değil, önemli olan ekmek teknesi. Zararlarının giderilmesi için el birliği ile hep birlikte hareket edilmesi gerekiyor. Biz de Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak sıkıntılar yaşayan Bandırmalı çiftçimizin, Ayvalıklı denizcimizin ve esnafımızın yanında olacağız” dedi.

BANDIRMA’DAKİ ÇİFTÇİLER DE MAĞDUR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın,  Bandırma’da  İlçe Başkanı Selim Panç ve beraberindeki heyetle yoğun yağışlardan etkilenen ve hasar gören Eski Ziraatli, Yeni Ziraatli, Çakılköy, Emreköy ve Dedeoba mahallelerini ziyaret etti.  Ziyaretler öncesi Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’dan bilgi alan Akın, çiftçilerin hasar gören tarlalarında incelemelerde bulundu.

Çiftçinin çok zor durumda olduğunu belirten Akın, “Buradaki toprağın yeniden ekilebilecek duruma gelmesi çok zor. Bu toprakların tadilat sürecine girmesi gerekiyor.” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN EKMEK TEKNESİ”

Akın Bandırma’daki ziyaretlerin  ardından İl Başkanı Serkan Sarı, Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı,  Edremit, Gömeç, Burhaniye, Balya, Gönen, Susurluk, Bandırma, Erdek belediye başkanları ile birlikte Ayvalık’ta incelemelerde bulundu.  Tekne sahibi denizciler ile Ayvalık Gezi Tekneleri, Cunda Su Ürünleri ve Altınova’da bulunan kooperatifleri gezerek , mağdur vatandaşlarla görüşüp, geçmiş olsun dileklerini iletti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Bandırma ve Ayvalık’taki   sorunların çözümünde en büyük desteği devletin vermesi gerektiğini vurguladı. Akın, şunları söyledi:

“ Geçen hafta bir afet yaşandı. Bu zor zamanda hiçbir siyasi parti ayırmadan vatandaşımızın yanında olmamız gerekiyor. AK Parti, CHP, İyi Parti önemli değil, önemli olan ekmek teknesi. Zararlarının giderilmesi için el birliği ile hep birlikte hareket edilmesi gerekiyor. Biz de Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak sıkıntılar yaşayan Bandırmalı çiftçimizin, Ayvalıklı denizcimizin esnafımızın yanında olacağız” dedi (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP