Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

99. YILA GÖKYÜZÜNDE KUTLAMA

99. YILA GÖKYÜZÜNDE KUTLAMA

Altıeylül Belediyesi’nin, Akçaköy  Türkmentepe’de düzenlediği yamaç paraşütü uçuş etkinliği  ülkenin dört bir yanından 40 pilotun gösterileriyle başladı.  Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, gökyüzü tutkunlarını 3 gün sürecek etkinliğe davet etti.

Cumhuriyetin ilanının 99’uncu yılını gökyüzünde kutlayacaklarını söyleyen Başkan Avcı, “Bugün Cumhuriyet Bayramı arefesindeyiz. Yarın Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıldönümü. Şimdiden hepinizin bayramını kutluyorum. İnşallah 100. yılı da en güzel şekilde kutlayacağız. Bizlere bu toprakları vatan eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum ve bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarını kutluyorum. Bu güzel etkinliği anlamlı bir günde Cumhuriyet Bayramımızda düzenlemek istedik. “dedi.

“ALTIEYLÜL YAMAÇ PARAŞÜTÜNÜN MERKEZİ OLACAK”

Etkinliğe şehir dışından ve Balıkesir’den 40 profesyonel pilotun katıldığını söyleyen Başkan Avcı, ” Balıkesir denince genellikle Körfez akla geliyor. Biz de güzelliklerimizi tanıtmak istiyoruz. Bu güzel etkinliğin şehrimizin tanıtımına büyük katkısı olacağını düşünüyorum. Ayrıca bulunduğumuz alan Akçaköy Türkmen Tepesi yamaç paraşütü bakımından belki de ülkemizin en elverişli alanlarından biri ve biz bu etkinliği düzenleyerek ilçemizin doğal güzelliklerini hem vatandaşlarımıza hem de dışarıdan gelen misafirlerimize göstermiş olacağız. Akdeniz bölgesinde yamaç paraşütüne yoğun bir ilgi var. Balıkesir’de de yamaç paraşütünü yapılabildiğini göstermek istiyoruz. Altıeylül’ümüzü yamaç paraşütünün merkezi yapmak istiyoruz” dedi.

Etkinliğe katılan Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, ” Bu bölgeyi yamaç paraşütçülüğüne kazandıran başta Altıeylül Belediye Başkanımız Hasan Avcı’ya, belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyor, etkinliğe katılan, yamaç paraşütçülüğüne gönül vermiş tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Bu tür etkinlikler Balıkesir’de yamaç paraşütünün gündeme gelmesini sağlayacak. Türkmentepe, Altıeylül’ümüzün bir değeri olarak civarındaki baraj gölü ile ormanlarıyla değer kazanacak, ilgi görecek.  Emeği geçen herkesi kutluyorum. ” dedi. Kaymakam Bilgin de Başkan Avcı gibi etkinliğe katılanların  cumhuriyet bayramını kutladı. Etkinliğe Balıkesir Üniversitesi öğrenci toplulukları da katılıp, destek verdi.  (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP