DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.625.9111.037

BANDIRMA’DA TANSİYON YÜKSELDİ

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
BANDIRMA’DA TANSİYON YÜKSELDİ

CHP’nin 9 Nisan’da kesinleşecek milletvekili listeleri öncesi 11 aday adayının olduğu Bandırma’da tansiyon yükseldi. Parti içi temayül yoklamalarında adı gerilerde kalan Dr. Selim Panç ve Fatma Sibel Karabacak gibi isimlerin destek gruplarıyla Ankara’ya çıkartma yaptığı iddiaları ortalığı karıştırdı. 

CHP’de milletvekili adaylarının belirleneceği gün geldi çattı. İlk 5’te kontenjan adayının olmasına kesin gözüyle bakılan listede, kulislerden gelen bilgilere göre Ensar Aytekin, Serkan Sarı, Seval Bozkurt ve Mehmet Tüm ilk 5 için öne çıkan isimler. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın aday olmayacağını açıklamasıyla adaylık yarışının kızıştığı Bandırma’da çadır karıştı.

Velhasıl Gazetesinin https://velhasilgazetesi.com/gundem/bandirmada-tansiyon-yukseldi.html haberine göre , geçtiğimiz hafta parti içinde yapılan temayül yoklamalarında Mehmet Tüm, Oğulcan Koçak, Seval Bozkurt isimlerinin ön sıralarda yer almasının ardından Dr. Selim Panç ve Fatma Sibel Karabacak gibi isimlerin genel merkeze destek grubuyla gittikleri, Mehmet Tüm isminin listede yer almaması için  savaş verdikleri iddia edildi. Yaşanan sürece tepki olarak Ticaret Odası Üyesi iş insanı Canset Sevim’in meslek komitesindeki görevinden ayrıldığı öğrenildi.

SARI SERT ÇIKTI

CHP’den iki dönem Erdek belediye başkanlığı yapan Hüseyin Sarı, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla Panç ve Karabacak’ın yaptıklarını, “Kendi yönetim kurullarında, örgütlerinde ilk dörde girememiş adamlar sermayeyi arkasına almış torpil arıyorlar. Kardeş o sermaye çevreleri tüm siyasi parti listelerini dizayn etmeye çalışıyorlar emin ol. Ee ekmek parası” sözleriyle eleştirdi.

İDDİALARIN ODAĞINDA DÖRT İSİM

İddiaların odağında ise iş insanı Metin Yalçınkaya, önceki dönem CHP Bandırma İlçe Başkanı Ömer Lütfi Kayalar, Bandırma Sanayici İşadamları Derneği(BANSİAD) Başkanı Funda Dedeoğlu ve Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz yer aldı. Kamuoyunda Yalçınkaya ve Kayalar’ın Karabacak, Yılmaz ve Dedeoğlu’nun ise Panç için destek istedikleri, Mehmet Tüm’ün ise listede kesinlikle yer almamasını dile getirildi. BANSİAD Başkanı Funda Dedoğlu ve Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz ise iddiaları kesin bir dille yalanladı. Bandırmalı dört ismin CHP Genel Merkezinde lobi faaliyetleri yürüttüğü iddia edildi.

DEDEOĞLU: “BİZ BANDIRMA PARTİSİYİZ”

Bir ay önce Bandırma iş dünyasının temsilcileri olarak AK Parti, CHP, İYİ Parti ve MHP Genel Merkezlerini ziyaret ettiklerinin altını önemle çizen Dedeoğlu, listelerde Bandırma’yı temsil edecek, Bandırma’nın sorunlarını göğüsleyecek, Bandırma’da yaşayan adayların yer alması noktasında ortak bir tavır sergilediklerini söyledi. Hafta içerisinde CHP listesinde Bandırmalı bir adayın olmayacağı bilgisi üzerine yeniden Ankara’ya giderek Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ile bir araya geldiklerine değinen Dedeoğlu, “Biz Bandırma partisiyiz. Bizim tek isteğimiz Bandırma’dan Bandırmalı bir aday gösterilsin. Selim Panç için gittiğimiz söyleniyor. Panç ile kahve içmişliğimiz bile yok. Bir isim için gitmemiz söz konusu olamaz” dedi.

DEDEOĞLU: “BİRİLERİ İÇİN DEĞİL BANDIRMA İÇİN ÇABAMIZ”

Hiçbir siyasi partiye üyeliğinin olmadığını dile getiren Dedeoğlu, yaşanan süreçte sadece CHP’nin gündeme getirilmesinin de anlamsız olduğunu vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da geldiğinde ona da hazırladığımız dosyayı verdik ve taleplerimizi ilettik. Listelere karar veren merci biz değiliz. Ama bu koltuklara boşa oturmak için gelmedik. Birileri için değil Bandırma için çabamız. Derdimiz memleket meselesi başka bir şey değilö diye konuştu.

YILMAZ: “KİMSENİN TAŞERONU DEĞİLİZ”

Parti genel merkezlerine yaptıkları ziyaretleri kamuoyu ile paylaştıklarını ifade eden Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, CHP listesinin ilk dördünde Bandırmalı bir ismin yer almayacağı iddiaları üzerine son ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini dile getirdi. 11 aday adayına da eşit mesafede olduklarını kaydeden Yılmaz, “İlk dörtte Bandırmalı aday olmayacağı iddiaları ortaya çıkınca milletvekili aday adayı mülakatlarını gerçekleştiren Faik Öztrak ve Ahmet Akın ile görüşmek için tekrar gittik. Ancak Öztrak çok yoğun olduğu için görüşemedik. Bölgemiz milletvekili Ahmet Akın’a da belirli bir isim söylemeden sadece ilk 4’te mutlaka Bandırma’da yaşayan bölgeyi temsil edecek bir isim olması konusundaki talebimizi dile getirdik. Hiç kimsenin taşeronu olarak gitmedik, bu bize yakışmazö sözleriyle iddiaları yalanladı.

TÜM AİLESİNE OPERASYON MU ÇEKİLİYOR?

2019 Yerel seçimleri öncesi Tolga Tosun’un adaylığı noktasında genel merkezde lobi faaliyetleri yürüten Metin Yalçınkaya ve Ömer Lütfi Kayalar isminin yeniden gündeme gelmesi ise büyük tepki çekti. Seçim sürecinde Tolga Tosun’un ekibinde yer alan Ozan Tüm ismi gündeme gelmiş ve sahte sosyal medya hesaplarıyla çekilen operasyon sonucu liste dışına itilmişti. Seçim sürecinin ardından Tüm ailesinden kimsenin listede olmaması karşılığında Tosun’a başkanlık konusunda destek verileceği ortaya çıkmıştı. Aynı isimlerin temayül yoklamalarında ön plana çıkan Mehmet Tüm isminin listede olmaması için büyük çaba harcadığı öğrenildi.

YORUM YAP