Yayınlanma Tarihi :

ORGANLARIYLA BAŞKA HAYATLARI YAŞATACAK

ORGANLARIYLA BAŞKA HAYATLARI YAŞATACAK

Meslek yaşamı boyunca binlerce hastaya şifa olan Diş Hekimi Kemal Terzioğlu(66), beklenmedik ölümüyle dört hastaya can verdi.

Bandırmalı Diş Hekimi Kemal Terzioğlu, hastanede rutin kalp kontrollerini yaptırdıktan sonra muayenehanesine gitmek için karşıdan karşıya geçerken kamyonetin altında kaldı. Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Terzioğlu, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. İki gün yaşam savaşı veren Terzioğlu’nun beyin ölümü gerçekleşti.

DÖRT HASTAYA NAKLEDİLECEK

Doktor olan kızı ve ailesiyle yapılan görüşmelerin ardından ailenin organ bağışına sıcak bakmasının ardından durum Organ ve Doku Nakli Bursa Bölge Koordinasyon Merkezi’ne bildirildi. Terzioğu’nun karaciğeri Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, böbrekleri Bursa Acıbadem Hastanesi, korneası da Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesinde organ nakli bekleyen hastalara gönderildi.

“KEŞKE HERKES BU KADAR ŞUURLU OLSA”

Yaşamı boyunca hastalara şifa dağıtan Terzioğlu’nun ölümüyle de insanlara can verdiğini belirten Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Muammer Hayri Bektaş, “Keşke herkes bu kadar şuurlu olsa. Binlerce organ bekleyen hasta var. Duyarlılıkları için aileye de çok teşekkür ediyorum. Karaciğeri, korneası ve böbrekleri nakil bekleyen dört hastanın hayata tutunmasını sağlayacak” dedi.

 “BABAMIN ORGANLARI BAŞKA HAYATLARI YAŞATACAK”

Terzioğlu’nun kadın doğum uzmanı olan kızı Sanem Mungan, “Umarım bu nakiller başka insanlara da örnek olur. Babamın organları başka vücutlarda başka hayatları yaşatacak” dedi.

KAYNAK: Velhasıl Gazetesi 

https://velhasilgazetesi.com/gundem/organlariyla-dort-hastaya-can-verdi.html

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP