DOLAR31,1070% 0.2
EURO33,6857% 0.16
STERLIN39,4380% 0.13
FRANG35,2973% 0.17
ALTIN2.030,50% -0,10
BITCOIN1.626.2730.185

KARESİ’DEN İNSAN VE KÜLTÜR ODAKLI HİZMETE DEVAM

Yayınlanma Tarihi :
KARESİ’DEN İNSAN VE KÜLTÜR ODAKLI HİZMETE DEVAM

Yıldırım Beyazıt İmarethanesi, Karesi Bey Türbesi gibi tarihi ve kültürel yapıları restore eden, Atatürk Kültür Evi’ni  inşa eden Karesi Belediyesi, Armutalan mahallesine de 2 katlı, muhtar odası, doktor odası olan, 300 kişilik çok amaçlı salonuna sahip kültür merkezi kazandırıyor. Başkan Orkan, “Bu hizmet, sadece bir kültür merkezinden ibaret değil. Yeni şehircilik anlayışımızın, insan odaklı mimarinin de güzel bir eseri. Hizmetlerimize durmadan devam ediyoruz” dedi.

Karesi Belediyesi, ilçenin sanatsal ve kültürel faaliyetlerini zenginleştirme çalışmalarına devam ediyor. Hazırladığı projeler ve yaptığı çalışmalar ile ilçenin kültürel değerlerine sahip çıkan Karesi Belediyesi, Armutalan Mahallesi’ne Kültür Merkezi kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. “Geleneksel Gürcü Mimarisi” örnek alınarak tasarlanan projede  sona yaklaşılırken, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş ve Belediye Başkanı Dinçer Orkan büyük ölçüde tamamlanan binada incelemelerde bulundular. İnceleme çalışmalarına Armutalan Mahallesi Muhtarı İlyas Ay’da eşlik etti.

Armutalan Mahallesi’nde Karesi Belediyesi’ne ait 1361 metrekare yüzölçüme sahip arsa üzerinde inşa edilen kültür merkezi 2 katlı ve toplam 724 metrekare büyüklüğünde olacak. Kültür Merkezi’nin, 1. katında misafir odaları, muhtar odası, doktor odası ve köy dernek odası ile 2. katında 300 kişilik çok amaçlı toplantı salonu bulunacak.

“KARESİ’DE YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR”

Karesi Belediyesi’nin yaptığı projeler ve çalışmalar ile ilçeye değer kattığını söyleyen Belediye Başkanı Dinçer Orkan, insan odaklı hizmet ettiklerini vurguladı. Karesi’nin tarihi ve kültürel zenginliklerine dikkate çeken Başkan Orkan, “Çalışmalarımızla çehresi değişen, daha da güzelleşen ilçemizde, Yıldırım Beyazıt İmarethanesi, Karesi Bey Türbesi gibi tarihi ve kültürel yapılarımızı restore ederken, Atatürk Kültür Evimizi imar ve inşa ederek kentimize kazandırdık, kazandırıyoruz. Bu hizmet, sadece bir kültür merkezinden ibaret değil. Yeni şehircilik anlayışımızın, insan odaklı mimarinin de güzel bir eseri. Hizmetlerimize durmadan devam ediyoruz” dedi.  http://balikesir24saat.com

YORUM YAP