67 YILLIK HAYAL GERÇEK OLUYOR « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

13 Ekim 2021 - 20:03

67 YILLIK HAYAL GERÇEK OLUYOR

67 YILLIK HAYAL GERÇEK OLUYOR
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2021 - 18:31

İvrindi merkezinin en büyük sorunu olan İçmesuyu Kanalizasyon şebeke hattı yenilemesi için temel atıldı. “67 yıldan beri beklenen bir hayali gerçekleştirmek bizlere nasip oldu. ” diyen Başkan Cengiz, projenin 2 yıl içinde tamamlanacağını açıkladı.

İvrindi Altyapı ve İçmesuyu Hattı Değişikliği  temel atma  töreni AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Mustafa Canbey, Belgin Uygur, Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İvrindi Kaymakamı Fatma Turhan Keser, İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal, daire başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katılımıyla gerçekleştirildi.

BU PROJENİN ÇOK HİKAYESİ VAR

Temeli atılan projenin çok hikayesi olduğunu ve bu hikayeyi yaşayarak bu günlere gelindiğini dile getiren BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal “2014 yılında şehrinizin Büyükşehir statüsüne katılmasıyla kurulan genel müdürlüğümüz tüm ilçelerimize yetecek personel, araç envanterine sahip. Biz 2014 yılında devraldığımızda İvrindi merkezde İçmesuyu vardı ama sıkıntılı sürecimiz de oldukça fazlaydı. Merkez mahallelerde suyun peşinde koşmaktan, en üst kotlarda bulunan abonelere su ulaştırmak için mücadele vermekten hiç yılmadık. O günden bu güne geldiğimiz noktada da projemizi hayata geçiriyoruz. 2019 Ağustos ayında Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın koordinasyon toplantısında bu yatırım masaya yatırıldı ve hayata geçirilmesi için stratejik plan oluşturuldu. ” dedi.

43 KM İÇME SUYU , 41 KM KANALİZASYON ŞEBEKESİ

“BASKİ olarak ilçenin İçmesuyu ihtiyacını karşılamak için var gücümüzle devam ediyoruz” diyen Müdür Günal sözlerini şöyle sürdürdü:
“Geldiğimiz noktada Güngörmez mevkiinden İvrindi ilçemize yılda 350.000 metre küp içmesuyu taşıyoruz. Bu getirilen suyun üzerine ihtiyacın karşılanması için de 1.550.000 metre küp su salıyoruz. Arada oluşan yaklaşık %65’lik kayıp kaçağın önlenmesi için bu projeyi hayata geçiriyoruz. Dünya üzerinde görülen ve giderek artan çölleşme ile bununla birlikte görülen su miktarının azalması sebebiyle suyun yönettiği değil suyu yöneten anlayışını ilke edinerek, ilçede yaşanan sorunu çözüme kavuşturacağız. Projemizde yaklaşık 43 km İçmesuyu şebeke, 41 km kanalizasyon şebekesi ve 1200 mt yağmur suyu hattı ile toplamda 85 km’lik etabı hayata geçireceğiz. Tüm gayretimiz ilçemizin insanlarının su sıkıntısı yaşamaması için. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz, İvrindi Belediye Başkanımız Yusuf Cengiz’e teşekkür ediyorum. Tamamlandığında ilçemize hayat verecek projenin tüm halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

“HAYALİ GERÇEKLEŞTİRMEK BİZE NASİP OLDU”

Yıllardır çözümü beklenen ve İvrindi halkının sabrının son noktaya ulaştığı su kesintisi ve patlak şikayetini nihayet çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirter İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, ” 67 yıldan beri beklenen bir hayali gerçekleştirmek bizlere nasip oldu. İnşallah tamamlandığında ilçe merkezimiz için güzel sonuçlar doğuracaktır. Kolay olmayan bir işe adım atıldı. Toplamda 85 km gibi oldukça yüksek rakamın göze çarptığı altyapı yenilemesi başladı. Bizler İvrindi olarak bu hizmeti dört gözle bekliyorduk. 2019 Ağustos’ta Büyükşehir yatırım planına dahil olan ve temelinin atılması bu güne nasip olan bu 35 milyon liralık proje ilçemizin değerini arttıracak. En büyük sorunumuz çözüme kavuşacak ve söz ile ifade edilemeyecek derecede rahatlatacak. Çünkü halkımız özellikle yaz aylarında oldukça sıkıntılı süreçleri yaşıyordu. Bu denli yatırımları ilçemize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a, BASKİ Genel Müdürümüz İzzet Günal ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

2 YIL SABREDECEĞİZ

Başkan Cengiz, “Bu projeler sabır isteyen nitelikte çalışmalar ile oluyor. Yaklaşık olarak bu projenin tamamlanması 2 yılımızı alacak. Bu süreçte ilçe merkezimiz şantiye alanına dönecek, lakin sonunda kazanan İvrindi ve kıymetli halkımız olacak. Bu süreçte sabrederek selamete ereceğiz. Bu zamanda halkımızdan sabır ve sağduyu bekliyoruz. Bunun üstesinden hep birlikte gelerek güzel yarınlara birlikte ulaşacağız” diye konuştu.

 “HİZMET BELEDİYECİLİĞİNE İMZAMIZI ATIYORUZ.”

Her ilçeyi kalkındıracak projelere el birliği ile imza atıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz şöyle konuştu:
” 2019 yılında seçildikten sonra tüm ilçe belediye başkanlarımız ile stratejik toplantı gerçekleştirdik. Tüm ilçelerimizin en önemli sorunlarından başlayarak, ihtiyaç ve talep edilen hizmetlere göre sıralamaları yaptık. Planladığımız çalışmaları hangi para, hangi ekiple yapacağımızı görüştük. Tüm ilçemizi belirlediğimiz gibi İvrindi’mizin de en önemli sorunu olarak altyapı yenileme hattının acil çözüme kavuşması noktasında ortak akılda buluştuk. Recai Başkanım da bu sorunu çözüme kavuşturmak için uğraşlar verdi lakin Yusuf Başkanımıza nasip oldu. Bir an önce tamamlanması ve halkımızın refaha kavuşması için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz

Seçim sürecinde halkımıza verdiğimiz sözlerin notunu aldığımız gibi gerçekleştirmek için planlı şekilde sahadayız . Büyükşehir olarak her ilçemizi, temsil ettiği partilere bakmaksızın hizmetle buluşturuyoruz. Altyapıdan üstyapıya, kent estetiğinden sosyal hizmetlere kadar tüm ilçelerde desteğimizi sürdürüyoruz. Halkımızın taleplerini karşılayacak ve ihtiyaç olarak çözüm bekleyen her soruna çözüm odaklı çalışıyoruz. Tüm gayretimiz Büyükşehir’imizin her köşesini daha yaşanılabilir bir hale getirmek. Derdimiz 10 numara şehir olmak, iddiamız bu yönde”

2002’DEN BU YANA ŞEHİRLERİMİZİN SİLUETİ DEĞİŞTİ

İvrindi Altyapı ve İçmesuyu Hattı Değişikliği Temel Atma Töreni’ne katılımlarından dolayı mutlu ve onurlu olduğunu ifade eden Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve MKYK Üyesi Belgin Uygur ise şunları söyledi:
” Bundan önceki yılllarda gözlenen Balıkesir ile şu anki Balıkesir arasında fark oldukça fazla. 2004 yılında rahmetli Sabri Uğur ile Balıkesir Ak Parti Belediyeciliği ile tanıştığında gözle görülür farkta hizmetler almaya başladı ve resmen silüeti değişti. Bununla birlikte Ak Parti belediyelerine sihirli dokunuş gerçekleşti. Hizmet Belediyeciliği ve Sosyal Belediyecilik aynı çatıda buluşarak güzel işlere imzalar atıldı. Bu dönemde de güzel işlere imzalar atılıyor. Yücel Başkanımızın imzası ile hayata geçirilen projeler şehrinizin değerini arttırıyor. Bugün burada temelini attığımız ilçemizin yıllardır kemikleşen sorunu da Ak Parti belediyeciliğinin her alanda var olduğunu gösteriyor. Yücel Başkanımız ve değerli ekibi yürüttüğü başarılı çalışmalar ile farkını sadece Ak Parti Belediyesi olan ilçelerde değil, her ilçede gösteriyor. Şehirleri akılcı bir tarzda yönetişin resmini tüm Balıkesir’de görebiliyoruz. Bugün BASKİ ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ve destekleri ile adımı atılan ve 600 günde bitmesi hedeflenilen projenin güzel İvrindimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.