Balıkesir 24 Saat – Balıkesir Son Dakika Haber

resim

6 YIL SONRA SEMAH DÖNDÜLER

6 YIL SONRA SEMAH DÖNDÜLER
343
23 Eylül 2019 - 21:10

Edremit Belediyesi 2 .Tahtacı Samahları Etkinliği Deniz Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.  Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Bir Türkmen evladını kendinizden bu kadar uzakta tutmayın. Ben sizi daha çok görmek istiyorum çünkü sizi gördükçe Pir Sultan’ı hatırlıyorum. Ben de onun gibi;  dönen dönsün ben dönmezem yolumdan  diyorum. Sizi gördükçe Hacı Bektaş-ı Veli’yi anıyorum. Ben de hünkar gibi; bir olalım, iri olalım, diri olalım diyorum. Ben sizi gördükçe Atatürk’ün aydınlık cumhuriyetini ; Mustafa Kemal Atatürk’ü görüyorum” dedi.

Edremit Belediyesi 20-22 Eylül Gençlik Kampı ve Tahtacı Samahları etkinliği kapsamında, Tahtacı kültürünün tanıtılması amacıyla düzenlenen etkinliğe farklı bölgelerden çok sayıda semah ekibi katıldı. Samah  Etkinliği,  2010 yılında tüm Tahtacılar’ın Anıtkabir’de dalgalandırdığı bayrağın kadınlar tarafından sahneye taşınması ve  İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Etkinlik, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın yaptığı açılış konuşmasıyla devam etti. Arslan, Tahtacı Kültür Dernekleri Fedarasyonu’nun düzenlediği etkinliğe Edremit Belediyesi olarak katkı sunmaktan gurur duyduklarını ve semah dönen canlara kalpten teşekkür ettiğini söyledi.

İLKİ 2013 YILINDA DÜZENLENMİŞTİ

Başkan Arslan sözlerine şu şekilde devam etti:

“ Değerli canlar, 2013 yılıydı, o zaman Zeytinli belediye başkanıydım ve Tahtacı Samahlarının birincisine ev sahipliği yapmıştık. Bunun üzerinden 6 yıl geçti. Bir Türkmen evladını kendinizden bu kadar uzakta tutmayın. Ben sizi daha çok görmek istiyorum çünkü sizi gördükçe Pir Sultan’ı hatırlıyorum. Ben de onun gibi;  dönen dönsün ben dönmezem yolumdan  diyorum. Sizi gördükçe Hacı Bektaş-ı Veli’yi anıyorum. Ben de hünkar gibi; bir olalım, iri olalım, diri olalım diyorum. Ben sizi gördükçe Atatürk’ün aydınlık cumhuriyetini ; Mustafa Kemal Atatürk’ü görüyorum.”

Etkinlik farklı bölgelerden katılan semah gruplarının gerçekleştirdiği  gösterilerle devam etti. (balikesir24saat)

Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
udemy course download free
download redmi firmware
Download WordPress Themes
online free course

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

BLANK style is purely built for customization. This style supports text, images, shortcodes, HTML etc. Use Source button from Rich Text Editor toolbar & customize your Modal effectively.
close-link