22° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.39
 • DOLAR 5.69

TAPA’YI UĞURLADIK- Fatma Zehra KÖSELEY

Kültür - 23 Nisan 2019 19:50 A A
Dünyada en çok karikatürü çizilen adam İBRAHİM TAPA .
Bu benim hayatımda çizdiğim ilk ve tek karikatür. Bu karikatürün öyküsünü sayfama  şöyle yazmışım .
” Fatma Zehra Köseley’in çizimiyle İbrahim Tapa.
Ünlü karikatürist, Savaştepe İlköğretmen Okulu’ndan sınıf arkadaşım İbrahim Tapa rica etti..” Kardeş benim bir karikatürümü çiz diye..”
Zati adam karikatür gibi . 🙂
Hayatımda ilk kez karikatür çizdim .:)
Daha çok beğeni istiyom..
Zorla ve hile ile en çok benim çizgim beğenilecek..
Bu benim ilk karikatürüm.. Ama 8 kişi beğenmiş.. Tapa’nın sayfasında… Beğenmeyeni yakarım .”
 
1968 – 2015 İbrahim Tapa.

Sonra da şöyle yazmışım aynı karikatürümü yeniden paylaşıp…

” Tapa , Facebook demiş ki , arkadaşlığınızın 8. yılı kutlu olsun. Aptal Face 🙂 Bilmediğinizi ben diyeyim, Tapa ile sınıf arkadaşlığımız teeee 1962 yılında başladı. Savaştepe İlköğretmen Okulu’nun 1. sınıfında kardeş gibi olduk , taa ki mezun olana kadar. Tüm sınıfımız.. 1-E unutulmaz anılarda neler yok ki.. Daha sümüğümüzü silmeyi bilmeden kardeşliği gurbette yatılı okulda öğrendik. Birbirimizden borç aldık , ama o borcu hiç ödemedik . Hastalandığımızda , arkadaşlığımız , kardeşliğimiz ilaç oldu. Babamın da aralarında olduğu; Savaştepe Köy Enstitülü teyzelerimiz, amcalarımız okulun harcını kardılar, sıvasını yaptılar.. Kiremitlerini döşediler, binaların duvarlarını ördüler.. Bizler hazıra konduk. O canım Köy Enstitülü öğretmenlerimizin elinde oya gibi işlendik. 3 Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleriyle yoğrulan bizler, hep iyi insan olma, iyi öğretmen olma yolunda , ayağımıza taş döşeyenlere rağmen başardık..  Türkiyemizin dört bir yanına dağıldık..Aydınlıklara kavuşulsun diye.. Kendi evladımıza sarılır gibi sarıldığımız öğrencilerimiz şimdi koca koca adamlar, saçlarında aklar, ellerimizden sevgiyle öpüyorsa. . Bizler çok şanslıydık mı diyeyim, eyyy Savaştepeden yolu geçen Çınaraltı Çocukları ..
Tapa , Çınaraltı Çocuklarının en meşhuru sen oldun. Karikatürlerini dünya tanıdı. Biz gururlandık. iyi ki varsınız İbrahim Tapa ve sevgili eşin Havva Tapa yolumuz kesiştiği için çok keyifliyim. Bak bu kadar yazdım, sakın şımarmayın.. Hepinize selam eder, sınıf gecemizde buluşuruz gariii .”

Eşi Havva Tapa ve İbrahim Tapa,
Karikatürcünün hayatında ancak bu kadar güzel resimler olur.
Tapa sağ olup bunları yazıma aldığımı görseydi , mutlaka muzır bir şeyler söylerdi.
Bana da onun bu gülümseten  resmini buraya almak kaldı..
Eşi Havva , dünyanın en naif arkadaşlarımdandır. Öğrencilerinin taziye yazılarını okuyorum, içim ısınıyor. Sevgiyle anılan bir İngilizce öğretmeni. Dost yaren.
Sevgili Havva, seni, aklımda kalan anıları şöyle bir düşünüm.. Beyoğlu ve  iki dostun çorbacıdaki sohbeti aklımda.. Sevil’in bizi yalnız bıraktığını da buraya not edeyim.. Diyarbakır’a uçacağım günün sonunda beni uğurlayan sendin.  İstanbul’a veda.. Diyarbakır’a merhaba.. Bazı yarenlikler insanın aklında hep duruyor.
Tapa’nın ardından yazdığın, iki sözcük , bir satır hiç aklımdan çıkmayacak..
” Hoşçakal yarim..”
***
İbrahim TAPA’mızı 15 Nisan günü hakka yürüdü.  Bizler , onu 16 Nisan günü Çanakkale Gelibolu / Cumalı köyünde, sevenleriyle , Çanakkale boğazına bakan yamacına, ebedi uykusuna uğurladık.


Kızı Özgecan Tapa şöyle yazmış babası Tapa’nın ardından.
“Sevgili babamı; dün eş, dost, aile hep beraber, hem gülerek hem ağlayarak uğurladık. Bu dünyadan bir İbrahim Tapa geçti ve yüzlerce ruha, genç insana sevgiyle emek verdi. Hayranı olduğum karikatürcülerin, sanatçıların “Tapa Abi!” dediği, özgün, çılgın, üretken, yaşam yanlısı bir adamdı. Ustalarından öğrendiklerini, çıraklarına sabırla aktardı. İnsanı, kediyi, köpeği, doğayı, renkleri, vosvosları ( benim bildiğim 5 vosvosu vardı) müziği çok sevdi. Gülmeyi güldürmeyi, hayatla dalga geçmeyi bildi. İki tel, bir maşa ile beş dakikada icat yapar, plastiği sevmez ama geri dönüşüm adına plastik malzemelerden kuklalar, maskeler neler neler tasarlardı. Yazlıktaki bir örnek plastik sandalyelere inat, tahtadan domates, biber , patlıcan, kabaklı sandalyeler boyamıştı. 8 numara gözlük takar, 8 cepli yelekler giyer, yanından kalemi, kağıdı, metreyi, çakısını eksik etmezdi. İsviçre çakısı gibi bir adamdı.
“Havva bir, rakı iki, karpuz üç” derdi, kuru fasülyeden başka yemek sevmezdi ama yeşil erikle taze sarımsağın tadına doyamazdı. Bir de turşunun..
Ud, kanun, cümbüş, tef ne bulursa çalar, çalamayınca ‘Kafamı karıştırıyorsunuz bi susun’ diye masadakileri azarlardı.
Özgecan olarak koyduğu ismimden ekonomi yaparak; “Özge, şuradan bir bira kapıver.. “ derdi.
Anneciğimle birlikte, abim ve bana insanları ayırmamayı, adil olmayı, paylaşmayı, okumayı, sorgulamayı, gezmeyi, kocaman sofralarda bir araya gelmeyi, hayattan keyif almayı öğrettiler.
Meslek seçimlerimiz, hayattaki tüm tercihlerimizde sonsuz özgürlük ve destek verdiler. Böyle bir babanın genlerini taşımaktan gurur duyuyor, onu özlem ve sevgiyle anıyorum.

Baba Tapa,
Thank you for the crazy genes! We love you so!”

İbrahim Tapa, bu güzel çizgiler ve emekler nasıl unutulur ?
Tapa 1950 yılında Çanakkale / Biga’da doğdu. Savaştepe İlköğretmen Okulundan mezun olduktan sonra Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksekokulu Grafik Bölümü’nden 1975 yılında mezun oldu. İlk karikatürü Ustura dergisinde yayımlandı. Gırgır, Fırt , Politika, Adam , Gün , Günaydın , Güneş gibi dergi ve gazetede çalıştı. İtalya , Bulgaristan , Yugoslavya , İngiltere , Kanada , Japonya , Belçika ,İran,İsrail ve Küba’da toplu sergilere katıldı.İtalya ( Tolentina ) ve Bulgaristan ( Gabrova ) müzelerinde eserleri sergilenen Tapa, Belçika’da hazırlanan Cartoon 89 takviminde karikatürü yayımlanan tek Türk sanatçısı oldu. İtalya’daki Bordighera – Altın Palmiye yarışmasında jüri özel ödülünü aldı..
***
Önceki sınıf gecemizden ayrılırken, herkes birbirine sarılıp vedalaşıyordu. Sınıf buluşmalarımızın hiç sevmediğim yeri vedalarıdır. Yaşımızı , başımızı yavaş yavaş alırken, hayatın sonuna daha var diye avunsak da, birer , birer gidiyoruz gari…
Tapa ile vedalaşıyoruz,
” eee Fatma Zera, bunca zaman sonra iki günde Savaştepe’nin laflarını bitiremedik. Cennet Koya gel hele, Havva , sen ben , bizim oğlan , o bu şu , cümbür cemaat anlatırız gariii.. Sen de bu gari lafını her yere sokuşturuyon ya, pes gariiii..”
TAPA, huzur içinde , ışıklarda uyu ,durağın uçmağ olsun  gariii..
Bu haber 657 kez okundu.
Kültür - 19:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON EKLENENLER

 • 01
  F.E.T.Ö.
  Dönüp dolaşıp geldiğimiz yer aynı. Ve bu bağlamda trajikomik bir manzara karşımızda… Çünkü legal ya da illegal tüm köktendinci oluşumların devletle mücadelesi var. Anayasal kaide çok basitti aslında; Devlet, kendi varlığı dışında hiçbir oluşuma meydan vermemeliydi. Fakat türlü hesaplarla verilen tavizlerin neticesinde Anayasal düzene, demokrasiye, cumhuriyete doğrudan diş bileyen din kisveli oluşumlar doğdu, kök saldı, […]
 • 02
  KARESİ’DE LAVANTA HASADI
  Karesi Belediyesi’nin Kocaavşar Mahallesi’nde bulunan lavanta bahçesinde Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve vatandaşlar hasat yaptı. Karesi Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda kırsal Kocaavşar Mahallesi’nde oluşturulan Lavanta Bahçesi’nde hasat yapıldı. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve vatandaşların katılımı ile yapılan lavanta hasadı renkli görüntülere sahne oldu. Lavanta hasadına mahalle sakinleri de katıldı. Başkan Orkan vatandaşlar ve belediye […]
 • 03
  ALEVİLER ÜVEY EVLAT MI?
  CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, Alevi köylerinin ‘baraj yapacağız’ diyerek boşaltıldığını,  Alevi köylerine yol yapılmadığını iddia etti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Kurum’un yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren CHP’li Aytekin, Alevi vatandaşların yaşadığı bölgelerde hizmet alımlarında ayrımcılık yapıldığını öne sürdü. “Alevi, Çepni ve Türkmen köyleri hizmet alımlarında adeta üvey […]
 • 04
  BASİAD’DAN “YÜZ AKI” FİRMALARA KUTLAMA
  Balıkesir Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD) Türkiye’nin ilk 500 ve ikinci 500 sanayi şirketi arasına giren Balıkesirli firmaları kutladı. BASİAD yönetim kurulu son toplantısında Türkiye’nin ilk 500 Sanayi Kuruluşu ardından ikinci 500 çalışmasının açıklanmasının ardından konuyu, ülke ve Balıkesir ölçeğinde değerlendirdi.Toplantının ardından açıklamalarda bulunan BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, “2018 yılında üretim yaparak; katma değer […]
 • 05
  BU TEKLİFLER DE REDDEDİLİR Mİ
  CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın öğrencilerin devlet yurtları ile toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanması  için hazırladığı kanun teklifleri TBMM Genel Kurulu’nda iktidar milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın 25 milyon öğrenci ve ailesini yakından ilgilendiren kanun teklifleri TBMM Genel Kurulu’nda iktidar milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. CHP’li Akın, öğrencilerin devlet yurtları ile toplu ulaşım araçlarından […]

YAZARLARIMIZ

 • MUHALEFET, SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİNE HAZIR MI?

  İstanbul halkı 31 Mart seçimlerinden sonra yaşanan sürece tepkisini 23 Haziran seçiminde İmamoğlu’na verdiği açık ara destekle ortaya koydu. Bunun muhalefet ve iktidar üzerinde farklı etkileri olacağı belliydi. Muhalefet sistem değişikliğine odaklanır, umutlanırken AKP içinde Partili Cumhurbaşkanın belirlediği politikalar ilk kez ciddi yoğunlukta tartışılmaya başlandı. AKP’de yol ayrımı daha bir netlik kazandı. İstanbul seçimi sonrası […]
 • GECİKMİŞ BİR İNAL YAZISI

  Dağ taşın “hukuklu” olduğu ülkemizde nesli tükenen gerçek hukukçulardandı. Kısa bir süre önce kaybettik. Turgut İnal; Balıkesir Barosu ile özdeşleşmiş değerli bir kimlikti. Gerek hukuk tarihine gerekse Balıkesir dünyasında iz bıraktı. Çok yönlüydü. Koleksiyonerdi. Arşivciydi. Her zaman belgelerle konuşur, çantasından her konuyla ilgili doküman çıkardı. Şaşırtırdı. Mesleğine saygılıydı. Siyasi hayatında başına gelmeyen kalmamıştı. Aynı zamanda […]
 • OĞUZ BOYLARI

  Selçuklu Devleti’nin yaşadığı yıllarda ve Moğolların önünden kaçan ya da onların ardından çeşitli şekillerde pek çok Oğuz boyu Anadolu’ya gelmeye devam etti.İlhanlı Devleti’nin yıkılmasıyla Anadolu’nun doğusunda kurulan devletler, Akkoyunlu ve Karakoyunlu Türkmen devletleri kısa zamanda güçlenip sınırlarını kapayınca, Asya’dan Türkmen göçü tamamen durdu. Hemen bunların ardından başlayan ve yüzyıllar süren Osmanlı-Safevi sürtüşmeleri hudut boylarını geçilmez […]
 • “DİNİKÛM PARA İMANIM MANGIR”

  Dini imanı para olanlar için kullanılır. Hani şu her gün bir yenisini duyduğumuz helal haram nutukları atıp el altından milletin parasını iç edenler için. Samimi Müslümanların gerçeği görmeleri için daha ne olması gerekiyor? Sadece Dalaman-Fethiye orman yangınının kısa sürede söndürülemeyişi bile milletin nasıl soyulduğunu anlamaya yeter de artar, ama anlamak isteyene. Orman bakanı Orman yangınlarını […]
 • YOBAZ

  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve İş Bankası hisselerinden elde edilen gelirin bir kısmını bağışladığı Türk Dil Kurumu sözlüğünde “yobaz” şöyle tanımlanıyor: Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse). Sıfat : “Bu memleketi de dört buçuk yobaza bırakamayız.” -A. Gündüz. Bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan (kimse). Mecazi Kaba […]
 • CHP’Lİ KIRLI’NIN KİTABI VE ÜSTLENDİĞİ TARİHİ MİSYON

  “Bu kitap satın alındığı zaman çok seviniyorum. Çünkü bu kitaptan elde edilen gelir ile bu kitabın devamı olan ikinci kitap basılacak.” İfadeleri şehrimiz Balıkesir’e uzun yıllardır kültür hizmetinde bulunan Kitapçı Tivoli’nin sahibesi Sibel Kutluel Rodoplu’ya ait. Zaten satın aldığım kitabın öneminin farkındaydım. Bu bilgiyi de öğrenince kitabı iyi ki alıyorum dedim. Ve daha çok kimselere […]
 • T.C’DEN TCDD’NİN KARA TRENİ’NE!

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin T.C. ile ilgili önergeyi anlaşılmaz bir şekilde reddetmesinin ardından konu unutturulmak istense de  bir şekilde gündeme geliyor. Politika gazetesinden arkadaşımız Tarık Sürmelioğlu,“T.C. değil Türkiye Cumhuriyeti yazın” başlıklı yazısında olaya değişik bir açıdan yaklaştı. Sürmelioğlu, 16 Mayıs’ta  Kuva-yi Milliye Günü’nde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz‘a seslendi ve şunları yazdı: “Kuva-yı Milliye […]
 • BALYA-AKBAŞ… Fatma Zehra KÖSELEY

  Gideceğimiz Balya Akbaş Köyü 5 km mesafede. Köylünün üretimden gelen gücünün yarattığı değerin kıymetini bilen biz iki kardeş son durağımıza bir an önce varmak için hiç mola vermiyoruz. Akbaş Köyü kahvesinde oturup nefes alıyor ve bir orta şekerli kahve içiyoruz. Tanışımız ve eski bir dostumuzu soruyorum. Zafer Akçay. Balıkesir’den emekli olup köyüne dönenlerden . Baba […]
 • HİÇBİR ŞEY GÜZEL OLMAYACAK- HAKAN TOPALOĞLU

  Hayatımıza dair gerçekleri görmezden geliyoruz. Hayata gerçekçi baktığını iddia edenimiz  çok ama gerçeği değil gerçeğin görüntüsünü, olan biteni değil olan bitenin bize yansıtılan kadarını görüyor ve hatta inanıyoruz. Bu olgu hayatımızda olan bitenler için olduğu kadar hayatımızdaki insanlar için de geçerli. Aziz Nesin’in ülkemizde yaşayan insanlarımızın zeka düzeyini sorgulayan sözleri hala akıllarda ve dillerde. Kendi […]
 • NAMUSLULARIN SİYASETİ / İbrahim ATACANOĞLU

  Namuslu insanlar yani egoları toplumsal değerlerin önüne geçmemiş insanlar, namussuzlar kadar hırslı olmadıkları için çoğu zaman siyasi mücadelede geride kalabiliyorlar. Asıl siyaseti yapması gerekenler bu gruptaki insanlardır.Aksi taktirde her anlamda ülkede refaha huzura ulaşmak mümkün olmamaktadır. Dikkat ederseniz ülkemizde sağını solunu ayırt etmeksizin baktığınızda bir koltuk savaşı mücadelesini görmek mümkün. Nefsiyle haşır neşir olanlar için […]
 • ‘BİZ 9 KARDEŞİZ’- İbrahim ERGÜL

  Hafta sonu Balıkesirliler Dernekleri Platformu’nun (BALDEP) Gönen’de gerçekleştirilen 8’nci çalıştayını takip ettim.Programın termal oteldeki ikinci bölümü yarım saat geç başlayınca,benim gibi toplantıya saatinde önce gelen Ahmet Akın’la daha geniş sohbet etme fırsatım oldu. Ahmet Akın’ın TBMM de Balıkesir’i temsil eden dokuz milletvekilinden biri olduğunu bilmeyen yoktur sanırım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Balıkesir milletvekili Ahmet Akın’la daha […]
 • ÜNLÜ- ŞANLI LAK LAKÇILAR LÜP LÜPÇÜLER

  İnsan, boş gezenin boş kalfası olunca; kalfalığın zor zanat olduğuna inanıyorsun. İnanmanın ötesinde,  kendine bir yaşam biçimi olarak seçiyorsun. Ülkemizde emekli olacağına öl daha iyi. Varlığın, vatana millete dert. Kalan tüm ömrün boyunca bakılacaksın. Bakılıyorsan, bakıldığın başına kakılacak. Kendisine ergin, olgun insan dediğimiz insanların başına yük olacaksın. Ortalıkta, itilmiş, kakılmış olarak yaşayıp, ömür vadenin bitmesini […]
 • SİYASİ İŞLER- İlhan AY

  Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü. Seçen ve seçilen için ise 31 Mart Sevgililer Günü. Çünkü bugünde seçmen gül de verir, diken de. Herkes hesabını kitabını buna göre yapsın. Malum seçim zamanı, sokakta, pazarda, kahvede, otobüste her yerde aynı sohbetler. Bizim milletimiz kahvehanelerde hükümet de yıkar, hükümet de kurar, yani siyasi bir milletiz… Onun için halkın […]
 • MERHABA BENİM ADIM EYLEM. ÖYKÜ ARİN YAZICININ ANNESİYİM! – MEMET KOŞAR

  2 ay ne kadar uzun bir süre sizin için? Belki tuttuğun takımın şampiyon olup olamayacağı belli olacak, heyecanla bekliyorsun. Belki çocuğun olacak cinsiyeti belli olmuş onu kucağına alacağın günü bekliyorsun, sabırsızca. Okulun bitecek, içinde bir umut var hayata dair bir çok şey seni bekliyor, umutlusun. Veya nişanlın askerde, dönmesine de 2 ay kaldı, korkuyorsun, her […]
 • PAZARLAMADA 25 YIL – Nedim ISPARTA

  Bugün size 25 yıllık pazarlama hayatımın 1/3’ünü oluşturan ansiklopedi satışı sırasında başımdan geçen ilginç satış olaylarından bahsedeceğim. 90’lı yıllarda ilk satış yaptığım bölge Kütahya’dayım. Okullarda anket yaparak velilere ulaşıyoruz. Taşımalı eğitim sebebiyle en ücra köylere kadar ulaşıyoruz. Altımda Lada otomobil, tek başıma satış yapıyorum ( Daha sonra 3 yıl arka arkaya 185 kişi arasında Türkiye […]
 • BİR DÜNYA ÇİÇEK- RAMAZAN KARACA

  Geçtiğimiz hafta Avlu Gösteri Merkezi’nde çok güzel ve yararlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Benim de özellikle takip ettiğim gecede yaşadıklarımız ve gördüklerimiz bizleri çok mutlu etti. Geceyi Türk Eğitim Vakfı Balıkesir Şubesi tertiplemişti. “Safiye Ayla- Anma Etkinlikleri” ismi verilen gecenin neden TEV tarafından yapıldığı da davetiyenin üzerinde yazıyordu. Safiye Ayla TEV’in çok değerli ve önemli bir […]
 • AGENDER NESİL- Sedat İRGİL

  Cinsiyet veya teknik adıyla “Cinsel Kimlik” çok karmaşık bir kavram. Kromozomlarınızın XX veya XY olması yeterli değil. Anne karnında maruz kaldığınız hormon, beslenme, anotomik yapı vs. bunda çok etkili. Ayrıca aynı yemek kültürü gibi toplumun kadın ve erkeklere yüklediği roller var. Yine teknik adıyla “Toplumsal cinsiyet rolleri” . Yani doğar doğmaz başlayan bir cinsel rol […]
 • GÖMEÇ’TE  BEKLENEN  SONUÇ… Tahsin EREL

  Bir yerel  seçimi daha geride bıraktık… Gömeç belediyesi Ak Parti’den CHP’ye geçtinin ötesinde, Gömeç halkının sevdiği ama 5 senede doğru dürüst iş yapmayan, halkı ve hizmeti seçime 3 ay kala hatırlayan,  “yapacağız”, “edeceğiz”  sözleriyle sadece vaad sunan Kazım Arslan’dan,  Gömeç  halkının sevdiği  ve her konuşmasında halkı öne çıkartarak, “aday benim ama Gömeç’i , Gömeç halkı […]
 • TURGUT İNAL… TANYOL KIPÇAK

  Hukukçu kimliğinin yanı sıra “girişimci” karakteri ile hep ön plana çıktı..Demokrasi mücadelesini “ siyasi platformda” sürdürmenin yanı sıra yazdığı kitaplar ile de ölümsüzleştirdi…Baro Başkanı olduğu dönemde yine demokrasi için düzenlediği konferans ve çalıştaylar ile ülke çapında ses getirdi..Hukuk, turizm, medya sevdasının her zaman içini doldurdu doya, doya yaşadı..Yüzlerce makaleye imza attı..Herkesin, hepimizin olduğu gibi seveni […]
 • CHP’DE KİRLİ SİYASET ZAMANI

  Geçtiğimiz günlerde bir sahte sosyal medya hesabı üzerinden önce bana, ardından da Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Metin Ok’a saldırıda bulunuldu. İki saldırıda da ortak noktalar çok. Öncelikle benim geçtiğimiz günlerde kent konseyi seçimleri öncesi kaleme aldığım yazıda CHP’nin Barış Tütüncü’yü Murat Ergöz’ün yürütme kurulu listesinden aday göstererek taraf olmasını eleştirmem ve bununla birlikte yıllardır […]
 • MANGALDAKİ KÜL! Uğur SATILMA

  Geçtiğimiz ay Manyas’ta öğrencilere yönelik yaptığım Spor Sevgisi adlı sunum sırasında  ilginç bir soru soruldu. Sporun hayatımıza ve sağlığımıza faydalarını coşkuyla anlattığım bir anda ısrarla söz almak isteyen bir öğrenciye kayıtsız kalamadım. -Spor sevgisinin iyi,güzel anlatıyorsunuz! Peki siz sigara içiyor musunuz? O tertemiz ve çocuksu aklıyla biz büyüklerin tutarsız-yalan- dünyasına tepkisini dile getiriyordu aslında sorusuyla. […]
 • AYVALIK, LÜMPENLİK VE GELECEK

  Cuma akşam saatlerinde Ayvalık’a geldim. Ağbim, birader çok sevdiğim arkadaşım geldi. Yarın sabahtan birlikteyiz. Programı sen yap. Akşam da uygun bir yerde yemeğimizi yiyelim, dedi… Cumartesi sabahtan evden yürüyerek çıktık. İlk molayı Sakarya Mahallesi Avcılar kulübüne ait çay bahçesinde mola verdik. Çayımızı keyifle içtik. Oradan arka sokaktan(Edremit Caddesinden) Ayvalık merkeze doğru yürüdük. Sefa caddesine girdiğimiz […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 99.500
  1,50%
 • ALTIN 256.99
  -0,49%
 • DOLAR 5.692
  -0,35%
 • EURO 6.386
  -0,29%
sanalbasin.com üyesidir

medyaz internet hizmetleri
close-link