DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 67.700,00 -1.824

BASİAD’DAN DEVLER LİGİ’NE GİREN ŞİRKETLERE KUTLAMA

Yayınlanma Tarihi :
BASİAD’DAN DEVLER LİGİ’NE GİREN ŞİRKETLERE KUTLAMA

Balıkesir Sanayici ve İş Adamları Derneği, Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasına girmeyi başaran BANVİT, Gönenli Süt, Bupiliç, Yarış Kabin, BEST ve TEKSÜT firmalarını kutladı. 

Balıkesir Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD) Başkanı Abdullah Bekki, 2019 yılında üretim yaparak; katma değer üreterek, ülke ekonomisine destek veren, durmak bilmeksizin çalışan sanayi kuruluşlarını canı gönülden kutladıklarını söyledi.

TAKDİRİ HAK EDİYORLAR

Bekki açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“İlk 500’e giren Balıkesirli firmalarımız üretim performansları ile büyük bir takdiri hak etmektedirler. Türk sanayisi, Balıkesir sanayisi başta pandeminin zor şartları, finansman zorluğu, kur dalgalanmaları, sosyal, siyasal, terör ve jeopolitik tüm olumsuzluklara rağmen, başarma azim ve kararlılığını korumuştur. İlk 500 sanayi kuruluşu içinde yer alan Balıkesir firmaları hem kâr etme noktasında, hem ihracatını artırmakta, hem üretimini sürdürmekte ve hem de yeni istihdam yaratmakta, ülkesine karşı temel sorumluluklarını kapsayan sınavlarından başarıyla geçmişlerdir”

 

MORAL MOTİVASYON İÇİN DE ÖNEMLİ

“2019 yılında büyük performans gösteren firmalarımız Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi Anonim Şirketi ilk 500 içinde Balıkesir’in yüz akı sanayi kuruluşu sırasında başı çekmiştir. Gönenli Süt ve Süt Ürünleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bupiliç Entegre Gıda Sanayi Ticaret A.Ş., Yarış Kabin Sanayi ve Ticaret A.Ş., Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş., Teksüt Süt Mamulleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmalarının başarıları BASİAD tarafından takdirle karşılanmıştır. İlk 500’ün açıklandığı dönemler biz reel sektör temsilcileri için moral motivasyonun çok yukarılara çıktığı özel dönemlerdir.”

“BORÇLU ŞİRKETLER KONUSUNU GÖZDEN KAÇIRMAYALIM”

“Bu dönemlerin ekonomi adına, reel sektör ve işletmelerimizin sürdürülebilirliği adına iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu tür önemli fırsatlar mutlaka değerlendirilmelidir. Ekonominin zor günlerden geçtiği bu dönemde borçlu şirketler konusunu da gözden kaçırmamalıyız. Bütün gelişmiş ekonomiler gibi Türkiye ekonomisinin de temel taşı şirketlerdir. Türkiye’nin şirketleri, Türkiye’nin kapasitesidir. Türkiye’nin şirketleri, Türkiye’nin istihdamıdır. Yılların birikimi şirketlerimizi, markalarımızı korumayı başarabilmeliyiz. Ekonominin aktörleri, üretimin içinde tutulacak tekliflerin, Finansal Restorasyon Planı şeklinde gerçekleşmesini diliyoruz. Bu Türk ekonomisi için elzem bir ihtiyaçtır”  (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP