Yayınlanma Tarihi :

UNUTMAYACAĞIZ

UNUTMAYACAĞIZ

İhlas Haber Ajansı ve Balıkesir Birlik Gazetesi muhabiri Hasan Otağ Fırıncıoğulları bugün son yolculuğuna uğurlandı. 

Kalp krizi geçirdikten sonra  Atatürk Şehir Hastanesinde yaklaşık bir ay yoğun bakımda kalan H. Otağ Fırıncıoğulları dün vefat etmişti. H. Otağ Fırıncıoğulları için ilk tören bugün saat 12.00’de , Balıkesir Gazeteciler Cemiyetinde yapıldı.  İl Müftüsü Ramazan Topcan’ın konuşması ve duasının ardından, haklar helal edildi, Fatiha okundu.

ÖRNEK GAZETECİYDİ

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, “Otağ Balıkesir basınının  güzel isimlerinden biriydi. Ben kendisini 2000 yılların başında tanıdım. Otağ o zaman Balıkesirspor ile ilgileniyordu. Daha sonra basın camiasına girdi. 15 yıldan bu yana Balıkesir basınında görev yaptı.  Otağ, işini iyi yapan, meslek ilkelerine bağlı, dürüst haberciliğiyle örnek arkadaşlarımızdan bir tanesiydi. Ölümüyle de bizlere ders vererek gidiyor. Bugün burada toplanan kalabalık, Otağ’ın bizlere mesleki dayanışma adına verdiği derstir. Başımız sağ olsun” dedi.

H. Otağ Fırıncıoğulları’nın cenazesi meslektaşlarının omuzlarında Gazeteciler Cemiyetinden Zağnos Paşa Camii’ne getiildi. Öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazını Balıkesir Müftüsü Ramazan Topcan kıldırdı.

Cenazeye Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yasin Sağay, AK Parti İl Başkanvekili Haydar Aydın, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, MHP İl Başkanı Gökay Yüksel, İyi Parti İl Başkanı Nedim Tuna, Karesi Belediye Başkan Yardımcıları Uğur Türkmen, Şaban Akkol, Altıeylül Belediye Başkan Vekili Feyyaz Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Basın İlan Kurumu Müdürü Gökhan Eren, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Otağ Fırıncıoğulları’ın annesi Seval İnaltay, oğlu Berk Fırıncıoğulları, kardeşi Oya Fırıncıoğulları, yeğeni Yağız Şanal, kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleri ve yetkilileri ile basın camiasından meslektaşları ile vatandaşlar katıldı.  Fırıncıoğulları cenaze namazının ardından Başçeşme Mezarlığı’nda toprağa verildi. (balikesir24saat.com)

Vali Hasan Şıldak, gazeteci H. Otağ Fırıncıoğulları’nın cenaze törenine katılarak yakınlarına ve basın camiasına başsağlığı diledi.

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP