Yayınlanma Tarihi :

400 İŞÇİ MECLİS GÜNDEMİNDE!

400 İŞÇİ MECLİS GÜNDEMİNDE!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde işten çıkarılan yaklaşık 400 işçinin mağduriyetini TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getiren CHP’li Ahmet Akın, “İktidarın 31 Mart seçimi öncesi ‘gönül belediyeciliği’ söyleminin koca bir yalan olduğu 400 işçinin işine son vermesiyle ortaya çıktı” dedi.

CHP’li Ahmet Akın TBMM Genel Kurulu’nun dünkü oturumunda yaptığı konuşmada Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin işten çıkardığı 400 işçiyi gündeme taşıdı. “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ilk icraatlarından biri Ramazan Ayı’nın hemen öncesinde ekmeğinin peşinde olan işçilerin işine son vermek oldu” diyen Ahmet Akın konuşmasında şunları söyledi:

“Eylül ayına kadar ilaçlama şirketi ile sözleşmesi olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, yönetim değişir değişmez sözleşmeyi feshederek işçi kıyımına neden oldu. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizi ‘işçi kıyımı’ yapmakla suçlayan iktidar partisinin kurmaylarının dönüp bir aynaya bakmalarını tavsiye ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da buradan çağrı yapıyorum: 400 işçimizin ekmeği ile oynamayın. Kutsal Ramazan’da kul hakkı yemek vicdana sığmaz. Bu işçilerimizin mağduriyetinin giderilmesi için derhal talimat verilmelidir.”
İŞKUR vasıtasıyla işe alınan, mezarlık temizleme ve ilaçlamada çalışan işçilerin Eylül ayında bitecek olan sözleşmesi feshedilmişti. (balikesir24saat)


Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP