Yayınlanma Tarihi :

“23 HAZİRAN’DA HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK”

“23 HAZİRAN’DA HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK”

CHP Balıkesir İl örgütü Ekrem İmamoğlu için başlatılan kampanyaya destek verdi. CHP İl Başkanı Serkan Sarı, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları, partililer ve vatandaşlar bağış kampanyasına maddi destekte bulundular. Başkan Sarı, “31 Mart’ta baharı getirdik 23 Haziran’da yazı getireceğiz. Her şey çok güzel olacak” dedi.

Bağış öncesi Ali Hikmet Paşa meydanında bir açıklamada bulunan CHP İl Başkanı Serkan Sar, İstanbul’da yapılan haksızlığın hukuksuzluğun karşısında durmak için mücadele edeceklerini vurguladı.
“Bugün ilçe belediye başkanlarımızla, belediye meclis üyelerimizle, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve partililerimizle CHP İl Örgütü olarak İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun yinelenen seçimine destek olabilmek için, maddi katkıda bulunabilmek için bir araya geldik. Hep birlikte bankaya giderek maddi destekte bulunacağız. Bugün ülkemizde yaşadığımız bu hukuksuzluğa karşı el birlik tepkimizi vereceğiz. İstanbul’da Büyükşehir Belediye başkanlığının seçiminin iptal edilmesinin ne hukuka ne vicdana ne ahlaka sığan hiçbir yanı yoktur. Bugün İstanbul’da yapılan seçimlerde aynı zarfta 4 oy var ama iptal olan sadece bir tanesi. Gerekçe olarak sandık kurullarındaki hukuksuzluk gösterildi. Aynı sandık sandık kurlu üçünü geçerli sayarken sadece Büyükşehir belediye başkanlığı oyunu geçersiz sayarak hukuka ve vicdana aykırı bir karar almıştır”

“23 HAZİRAN’DA YAZI GETİRECEĞİZ”
Sarı sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ama herkes şunu bilmelidir ki Türkiye’nin neresinde olursa olsun kim yaparsa yapsın hukuksuzluğun karşısında Cumhuriyet Halk Partisi olarak dimdik duracağız. Sanatçılarımız tepkisini gösteriyor. İş dünyası tepkisini gösteriyor, spor camiası tepkisini gösteriyor. Halkımızın her kesiminde tepki açık ve net olarak gösteriliyor. Bu tepkiye sandıkta da sandık darbesini yapanlara karşı el birliğiyle cevabını vereceğiz. Biz ülkenin geleceğinden kaygı duyan, ülkenin geleceğine sahip çıkan, demokrasi uğruna canını da vermeye hazır olan bizler asla geri adım atmayacağız. Geçtiğimiz günlerde bağış yaptığı için bıçaklanan arkadaşımız oldu. Hiç kimse korkmasın bu ülkenin adaletinin hakkı hukuku savunan CHP var. Bizler bu baskıya karşı daha fazla çoğalacağız. Bugün maddi katkı yapmak için buradayız. Yarında seçimde ne görev verilirse yapacağız. 31 Mart’ta baharı getirdik 23 Haziran’da yazı getireceğiz. Her şey çok güzel olacak”

Açıklamanın ardından İş Bankası’na giden partililer Ekrem İmamoğlu adına açılan hesaba para gönderdi. Balıkesir’de CHP İl örgütü yaklaşık 200 kişilik bir katılımla kampanyaya destek oldu. Basın açıklamasına katılan ve bağış yapan belediye başkanları şöyle sıralanıyor:
Orhan Gaga (Balya), Tolga Tosun (Bandırma), Ali Kemal Deveciler (Burhaniye), Selman Hasan Arslan(Edremit), Tancan Barçın (Manyas), Hüseyin Sarı(Erdek), İbrahim Palaz (Gönen), Mehmet İrem Himam (Gömeç) Memet KOŞAR (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP