2021’E GÜLE GÜLE, 2022’YE UMUTLA!!! « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

14 Eylül 2022 - 10:11

2021’E GÜLE GÜLE, 2022’YE UMUTLA!!!

2021’E GÜLE GÜLE, 2022’YE UMUTLA!!!
Son Güncelleme :

03 Ocak 2022 - 18:06

Canlar,

Uzun süredir sizlerden uzak kaldım. Öncelikle 2022 yılının tüm insanlığa ve halkımıza barış, adalet, mutluluk, sağlık, huzur getirmesini, hoşgörü ve refahın olabildiğince yaşandığı bir yıl olmasını diliyorum.

Geride bıraktığımız iki yıllık süreçte tüm dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen bu salgından dünya genelinde Covid-19’dan ölenlerin sayısı 5 milyonu aşmıştır.

Ülkemizde ise 82 bin kişi hayatını kaybetmiştir. Bu lanet hastalık, sadece bu kadar insanın hayatına kast etmenin yanında tüm dünyaya sosyal ve ekonomik olarak çok büyük zarar vermiştir. 2022’de son bulmasını içtenlikle diliyorum.

Canlarım,

2021 yılının son çeyreğinde ülkemiz her yönüyle olumsuz etkilendi. Özellikle dar gelirli olanlar bundan daha belirgin etkilendiler. Aşını-işini kaybeden hatta hayatını kaybedenler olmuştur.

Tv ve sosyal medyada çocuğuna harçlık veremeyen, yatağa aç giren insanların feryatlarına mı üzülelim… Ödeyemediği faturalarından ve senetlerinden dolayı hacze uğrayanlardan, hapislere düşenlere mi üzülelim….

Giderek artan kadına şiddete mi, çocuklara tacize mi, sağlıkta dur durak bilmeyen şiddete ve Mobbinge mi üzülelim.

Başta Covid-19 salgını olmak üzere, tüm bu olumsuzlukların geride kalmasını diliyorum.

Canlarım,

Şimdi önümüzde yeni ama yepyeni hiçbir olumsuzluğu olmayan bembeyaz bir 2022 yılından, beklentilerimizin gerçekleşmesini canı gönülden hep beraber arzuluyoruz.

Öncelikle tüm insanlar sağlıklı, mutlu ve kardeşçe huzur içinde yaşasınlar. Allah’ın kendilerine vermiş olduğu akıllarının farkına varıp, olumlu yönde ve insanlık hizmetinde kullansınlar.

Kamu ve özel kuruluşlar; çalıştırdıkları işçi-memurların hak edişlerini, iş barışı şartlarında gerçekleştirmeli ve tarafların memnuniyetlerini artırmalılar.

Emekli ve ailelerinin insanca yaşamaları için gerekli koşullar sağlanmalıdır.

Tüm vatandaşların alım güçleri yükseltilmelidir. Her evin mutfak tenceresi kaynamalıdır. ‘Ay sonu gelecek mi? Faturalarımı ödeyebilecek miyim?’ endişesini hiç kimse yaşamamalıdır.

 ‘Üniversiteyi okuyup, kurye bile olamayacaksam, neden bu kadar sıkıntıya katlanayım, neden aileme ve kardeşlerime haksızlık yapayım’  endişesini hiçbir gencimiz bırakın yaşamayı, hayal bile etmemelidir.

Tüm kamu çalışanlarının beklediği 3600-7200 ek göstergelerinin bir an önce verildiği, EYT’lilerin sorunlarının çözümlendiği, başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının beklentileri olan iyileştirmelerin acilen yapıldığı bir yıl dilerim.

Hele hele Covid-1 salgını döneminde hayatları pahasına özveri ile çalıştıkları halde sadece alkışla ödüllendirilen sağlık çalışanlarının maddi ve manevi sorunlarının derhal  çözümlenmesinin şart olduğu gün gibi ortadır.

Canlarım,

Bir yerde adalet, özgürlük, bağımsızlık, huzur, hoşgörü, sağlık, kardeşlik ve barış varsa orada iktidar ve muhalefet birbirlerine saygılılarsa ve de kavga yapmıyorlarsa!!!! Yaşanılan sorunlar bir bir çözülür.

Sizlerin adına 2022’den beklentilerimi sıraladım.

Güzel ülkemin güzel insanları sizlerin mutlu, sağlıklı ve huzurlu olmanızı içtenlikle diliyorum.

HÜSEYİN GÜNDOĞDU

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Ünal Tutaysalgır 6 Ocak 2022 / 16:31 Cevapla

Kalemine sağlık🙏🙏