DOLAR31,1497% 0.14
EURO33,8597% 0.14
STERLIN39,5632% 0.19
FRANG35,3978% 0.15
ALTIN2.041,34% 0,46
BITCOIN1.761.2899.459

20 İLÇEDEKİ 4 BİN ÇOCUĞA BAYRAM HEDİYESİ

Yayınlanma Tarihi :
20 İLÇEDEKİ 4 BİN ÇOCUĞA BAYRAM HEDİYESİ

İzmir Balıkesirliler Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği Ramazan Bayramı öncesi Balıkesir’in 20 ilçesindeki 4 bin çocuğu sevindirdi. 

İzmir Balıkesirliler Eğitim  Kültür ve Sosyal  Dayanışma Derneği Başkanı Erkan Uzun, “Ramazan ayında geleneksel olarak yaptığımız çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçmiş Ramazan Bayramlarında Balıkesir’in ilçelerinde ve köylerinde bulunan ihtiyaç sahibi ailelerimize erzak yardımı yapmış ve ihtiyaç sahibi özel çocuklarımızın bayramlıklarını almıştık. Bu bayramda 10 numara şehrin 10 numara çocuklarını sevindiriyoruz. Balıkesir’imizin 20 ilçesinin kırsalında bulunan 4000 çocuğumuza şeker tadında bir bayram geçirmeleri için içinde şeker, çikolata, gofret, meyve suyu, sakız  ve ay yıldızlı balon bulunan şekerleme torbalarını belediyelerimiz aracılığıyla  dağıtıyoruz” dedi. Uslu bunun yanında Balya ilçesinde 200 koli Ramazan erzağı dağıttıklarını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde çocukların hediyelerini Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’ne kamyonla getirip, Belediye yetkililerine teslim eden Başkan Uzun , Büyükşehir Belediye Meclisi’ne de katılıp bu çalışma ile ilgili bilgi verdi . Uzun,  özellikle yetimler olmak üzere 4 bin çocuğu bayram öncesi sevindirmek istediklerini ve bunu da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, destek veren herkese teşekkür etti.

HEDİYELER DAĞITILIYOR

İzmir Balıkesirliler Derneği’nin gönderdiği hediyeler Balya’da Belediye Başkanı Orhan Gaga’nın da katılımıyla çocuklara ulaştırıldı.

Başkan Gaga, “Çocuklara verilebilecek en güzel şey zamandır. Bugün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza şeker tadında bir bayram geçirmelerini dileyerek, Ramazan Bayramı öncesi hediyelerini dağıtıp, kutladık.  İzmir Balıkesirliler Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneğine çocuklarımıza gönderdiği hediyeler için ve yapmış olduğu katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. Diğer ilçelerde de dağıtımların başladığı bildirildi.  Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com)

YORUM YAP