DOLAR31,1186% 0.25
EURO33,7826% 0.43
STERLIN39,4451% 0.18
FRANG35,3430% 0.3
ALTIN2.034,48% 0,09
BITCOIN1.606.113-1.27

“20 İLÇE ARASINDA BİZİM KADAR YATIRIM YAPAN YOK”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“20 İLÇE ARASINDA BİZİM KADAR YATIRIM YAPAN YOK”

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, bu yıl ilçede 270 milyon liralık projelere başlayacaklarını söyledi. Avcı “Bu hafta 400 bin m2’lik kilit parke taş ihalesi yapıyoruz, 20 kilometre asfalt atacağız. Fahri Kiraz Lisesi yanındaki kütüphane, havuz ve diğer etkinlik alanları ile Belediye Hizmet binası projelerimize 270 milyon lira harcayacağız. Ben iddialıyım 20 ilçe arasında bizim kadar yatırım yapan ikinci bir ilçe yoktur” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, ilçede devam eden projeleri ve yeni yapacakları çalışmaları anlattı. 20 ilçe arasında en çok yatırım yapan ilçe oldukları konusunda iddialı olduğunu kaydeden Başkan Hasan Avcı “ 2022’de asfalt ve kilit parke taş işine 90 milyon lira, ihalesini yaptığımız Kapalı Pazar Yerimize 30 milyon lira, Fahri Kiraz Lisesi yanındaki kütüphane, havuz ve diğer etkinlik alanlarına 20 milyon lira, belediye hizmet binamıza 130 milyon lira olmak üzere 270 milyon liralık işe başlayacağız. Bu rakamlar sadece yeni başlayacağımız yatırımlar” dedi.

“KÜLTÜR ATAĞI BAŞLATTIK”

2021 yılında Hasan Can Kültür Merkezinin açılışını Kültür Bakanının katılımıyla yaptıklarını hatırlatan Başkan Avcı “Abdülhamid Han Gelişim Merkezimizin açılışını da son Başbakanımız Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirmiştik. Abdülhamid Han Gelişim Merkezinin bulunduğu Gümüşçeşme, 1. Gündoğan, 2. Gündoğan, Hasan Basri Çantay mahalleleri ama sadece bu bölgeler değil Karesi bölgesinden bile oraya gelip de kurslardan ve sinemadan faydalanan vatandaşlarımız var. Hasan Can Kültür Merkezi, Bahçelievler, Plevne ve Çayırhisar mahalleleri içerinde kalıyor. Bu 3 mahallemizin nüfusu yaklaşık 60 bin civarı ama sadece bu mahallelerden değil bir çok bölgeden vatandaşlarımızı geliyor. 15 tatilde tiyatro ve sinema etkinlikleri yaptık yarı yıl kapsamında. Yaklaşık 14 bin çocuğumuz ve vatandaşımız buraya geldi. Tülütabak Tiyatro Festivali yaptık burada 8 bin genç ve yetişkin faydalandı. En son kültür merkezimizde ‘Bahara Merhaba’ konseri yaptık. Salonumuzda 700 kişi vardı. Binalarımızı bitirdikten sonra Koordinatör olarak Onur Ayan beyi getirdik. Onur bey de güzel çalışıyor. Kültür Müdürlüğümüz de güzel işlere imza atarak ortaya çok iyi işler çıkıyor. Vatandaşlarımızın da yoğun talebi bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.

“GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK YAŞAM KOMPLEKSİ 6 EYLÜL’DE AÇILIYOR”

Bahçelievler mahallesinde yaptırdıkları Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksinin 35 milyon liralık yatırım olduğunu kaydeden Başkan Avcı şöyle devam etti:
“21 bin m2’lik alanda yaptığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi içerisinde yarı olimpik yüzme havuzu, millet kıraathanesi, skate park (kay kay parkı), iki adet tenis kortu , bir adet basket sahası, çocuk oyun alanı, kafeterya, restoran, bürolar, etkinlik alanları, koşu ve yürüme parkurları, toplantı salonları, fitness salonu, açık spor alanları, irfan meclisi bulunacak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksini 6 Eylül’de açarak vatandaşlarımızın hizmetine sunup bu bölgeyi cazibe merkezi haline getireceğiz. ”

“KONAKPINAR’DAKİ GENÇLİK MERKEZİ DE HİZMETE GİRİYOR”

“Bir diğer devam eden projemiz olan Seyid Ahmet Arvasi Parkı içerisindeki Millet Kıraathanesi ve Altıeylül’ün ilk kreşinin açılışını da bu sene yapacağız.
Bu yıl Konakpınar’da ki Gençlik Merkezimizi de hizmete alacağız. Büyükşehir Belediyemizin de orada bize ciddi katkısı oldu. Oraya ahşap tomruktan evler yapıyoruz. 100’ü aşkın öğrencinin orada kamp yapacağı, farklı etkinliklerin yapılabileceği güzel bir merkez olacak. ”

“5 TESİSİ AÇTIK”

2019 yılından bu yana 5. tesisimizi açtık. İlk yıl İsmail Akçay Parkı, ikinci sene Sultan Alparslan Kültür Evi ve Sabri Uğur ve Millet Kıraathanesini yapmıştık, üçüncü sene Hasan Can Kültür Merkezi ve Abdülhamid Han Gelişim Merkezini açtık. Bu yıl inşallah Konakpınar Gençlik Merkezi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksini, Seyid Ahmet Arvasi Parkı ve Millet Kıraathanesi ile Kreşi’nin açılışını yapacağız.”

Kaynak: Haberci Gazetesi

YORUM YAP

Ümit Demir8 Nisan 2022 / 17:53Yanıtla

Başkanım ellerinize sağlık, başta sizin ve emeği geçen herkesin. Başkanım hepsi çok iyi sosyal alanlar. Yaşam kompleksi de bitince harika olacak. Bir de kapalı pazar yeri tamalanır ve Çayırhisar bölgesine planlanan park olursa tamam. Başkanım bu arada sağlık müdürlüğü karşısını aman yürüyüş ve spor alanı olarak bırakın. Oraya cafe , bina, beton tarzı yapılar yapmayın. Allah\′a emanet olun.