DOLAR 32,2101 % -0.08
EURO 34,9460 % -0.05
STERLIN 40,9416 % -0.33
FRANG 35,6938 % -0.11
ALTIN 2.409,06 % -0,13
BITCOIN 69.050,00 2.324
Yayınlanma Tarihi :

“1919 RUHU YAŞIYOR”

“1919 RUHU YAŞIYOR”

CHP Balıkesir örgütü sokağa çıkma yasağı nedeniyle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı Atatürk Anıtı’nda  temsili olarak kutladı. İl Başkanı Serkan Sarı, ” 19 Mayıs 1919’da Samsun’un vatansever insanlarını selamlayan Atatürk’ün taşıdığı duygu ve heyecan ile bugün O’nun huzuruna çıktık” dedi. 

Anıttaki törene CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, İl Gençlik Kolları Başkanı  Ahmet Can Barut, Altıeylül İlçe Gençlik Kolları Başkanı  Arınç Erkan, Karesi Gençlik Kolları Başkanı Sinan Ayhan, İl Kadın Kolları Başkanvekili  Neriman Köybaşı , Karesi Kadın  Kolları Başkanı Şule Kira Kampus, il ve İlçe yöneticileri katıldı.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “Karantina koşullarında sokağa çıkma yasağı sebebi ile Hasan Tahsin’in 15 Mayıs’ta işgalci Yunan askerlerinin karşına çıkarak ‘direniş olmadan vatan toprağı teslim edilemez’ söylemi ile ilk kurşunu sıktığı bugün de , 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızı temsili olarak kutladık. Mustafa Kemal Atatürk’ün tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 101. yıl dönümünde o gün Samsun’un vatansever insanlarını selamlayan Atatürk’ün taşıdığı duygu ve heyecan ile bugün onun huzuruna çıktık. Atamıza ve bu vatan uğruna canını veren şehit ve gazilerimize  minnet ve şükranlarımızı sunduk” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, ” Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve özlemle anıyorum” mesajını verdi.

“BİZLER VARIZ, VAR OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, “Bulunduğumuz karantina koşulları nedeniyle buruk bir şekilde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı 4 gün önce kutlamak zorunda kaldık. Maskelerin ardında yarına umutla bakan ülkemizin gençliğine güvenen ve inanan bizler varız var olmaya devam edeceğiz. Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlattığı gün olan ve sonrasında gençlere bırakılan ülkemizin simgesi olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi. . (balikesir24saat.com)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP