Yayınlanma Tarihi :

18 MART’TA EN ANLAMLI HEDİYE

18 MART’TA EN ANLAMLI HEDİYE

Vali Ersin Yazıcı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü nedeniyle Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Balıkesir Şubesini ziyaret etti. Vali Yazıcı, Başkan Filiz’e Filiz’e günün anısına 57. Alay Sancağı işlenmiş motifli halıyı hediye etti.
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Balıkesir Şube Başkanı Haydar Filiz, şehit aileleri ve gazilere gösterdiği yakın ilgiden dolayı Vali Ersin Yazıcı ve protokol üyelerine teşekkür ederek dernek olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi sundu.
Vali Yazıcı ziyaret esnasında yaptığı konuşmasında, “Şehitlerimizin bizlere emaneti yakınlarının ve gazilerimizin kurmuş olduğu derneğimizi ziyaretimdeki sıcak karşılamadan büyük mutluluk duydum”dedi.
Şehitlere, Allah’tan rahmet, gazilere sıhhat dileyen Vali Yazıcı, “Şehitlik mertebesine ulaşmış olan tüm vatan evlatlarına karşı yapılacak en anlamlı teşekkür, onların bizlere emanet ettiği ülkemize, milletimize, bayrağımıza en iyi şekilde sahip çıkmakla olacaktır.”dedi.

“ŞEHİTLERİMİZİN YAKINLARI KUTSAL BİR EMANETTİR” 
Şehit yakınları ile sohbet eden Vali Ersin Yazıcı “Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emanetlerine bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir. Bu topraklar için canlarını seve seve veren şehitlerimizin yakınları bizim için kutsal bir emanettir. Emanete sahip çıkmak görevimizdir. Onlarla beraberiz, birlikteyiz.  Güvenlik kuvvetlerimizin özverileri ve milletimizin vakur duruşu sayesinde bizi bölmek isteyenler başarılı olamayacak. Şehit ailelerine ve gazilerimize şunu hatırlatmak istiyorum, sizlerin hizmetinizdeyiz, emrinizdeyiz hangi sorununuz olursa olsun bütün kapılarımız sizler için açıktır.” diye konuştu.
Şehit ailelerinin kutsal birer emanet olduklarını belirten Vali Yazıcı, “Biliniz ki acılarınız hepimiz için aynıdır. Bu acıyı yürekten paylaştığımızı bilmenizi özellikle istiyorum. Bizler şehitlerimizi unutmadık, unutturmayacağız!  Ve Unutulmayacaklarını biliyoruz. Çünkü Türk Milleti ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ şeklinde gür sesle haykıran bir millettir. Vatandaşımızın güvenliği, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canını feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum” dedi.
57. ALAY SANCAĞI
Vali Ersin Yazıcı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı Haydar Filiz’e günün anısına 57. Alay Sancağı işlenmiş motifli halıyı hediye etti. (balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP