DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN728.5010.356

EMRE BOZKURT KÜÇÜKKUYU’DA BAŞKANLIĞI İSTİYOR

Yayınlanma Tarihi :
EMRE BOZKURT KÜÇÜKKUYU’DA BAŞKANLIĞI İSTİYOR

Serbest Dalış Türkiye Şampiyonu, eczacı Emre Bozkurt, CHP’den Küçükkuyu belediye başkan aday adayı oldu.
İzmir Saint Joseph Ortaokulu, Özel Tevfik Fikret Lisesi ve Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olan Bozkurt, 3 yabancı dil biliyor. İyi seviyede Fransızca ve İngilizce, orta seviyede Almanca bilen Bozkurt’un işyeri Küçükkuyu’da bulunuyor.  Evli ve iki çocuk sahibi. Eşi Seval Bozkurt da uzun süredir Altınoluk’ta eczacılık yapıyor. Seval Bozkurt, son seçimlerde CHP’den Balıkesir 5’nci sıra milletvekili adayı olmuştu.

3 kez Serbest Dalış Türkiye Şampiyonu, bir kez Dünya üçüncüsü olan, Emre Bozkurt geçtiğimiz günlerde CHP Ayvacık İlçe Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunda bulundu.


Küçükkuyu’nun tanınan ve sevilen simalarından Bozkurt’un adaylığı ilçede heyecanla karşılandı. Bozkurt adaylığı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Doğup büyüdüğüm memleketim Küçükkuyu’ya borcumu ödemek, hizmet etmek için Belediye Başkan aday adayı oldum. Babam ve annem Küçükkuyu’nun yerli ve köklü ailelerindendir. Uzun zamandan beri beldemizde Deniz Eczanesi ismindeki eczanemi işletirken bir taraftan da ata yadigarı çiftçilik mesleğini de sürdürerek, zeytin ve zeytinyağı üretimi yapmaya devam ediyorum. Sürekli halkla iç içe olduğum, sorunlarını iyi bildiğim, Ege’nin incisi güzel beldemizde fark yaratmak üzere yola çıktım. Bu kararı verirken yanımda olan ve beni bu makama layık gören Küçükkuyulu hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Aday gösterilmem halinde sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla yetkiyi ve sözü halka vererek, hemşerilerimle birlikte beldemizi birlikte yöneteceğiz”
İktidarın ilk adımının CHP’nin yerel yönetimlerdeki başarı çıtasını daha da yükseklere çıkartmak olduğunu söyleyen Emre Bozkurt. partisinin yerel seçimlerden başarıyla çıkacağını vurguladı. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP