“14 MAYIS’TA HALK ‘KRAL ÇIPLAK’ DİYECEK, 15 MAYIS’TA ÇİÇEKLER AÇACAK”

Yayınlanma Tarihi :
“14 MAYIS’TA HALK ‘KRAL ÇIPLAK’ DİYECEK, 15 MAYIS’TA ÇİÇEKLER AÇACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, ülke gündemine ilişkin değerlendirmede bulundu. Başkan Köybaşı, ” Halk 14 Mayıs’ta kral çıplak diyecek ve yönetimi işin ehli olan bizlere verecek.” dedi.

Serkan Sarı‘nın milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından il yönetim kurulu tarafından oy birliği ile CHP İl Başkanlığı’na seçilen Erden  Köybaşı, iddialı açıklamalarda bulundu.

Ülke gündemine dair değerlendirmede bulunan Başkan Köybaşı, “2010 yılında kamu görevimden ayrıldığım günden bir siyasetin daha da aktif olarak içerisindeyim. Bu işin her zaman mutfağındaydım. Örgütlenmeden sorumlu il başkan yardımcısıydım. Siyasete hiçbir zaman uzak değildim çünkü siyaset her yerde, hep bizimle. Biz her zaman sahadayız ve halkımızı çok iyi tanıyoruz. Kapı kapı dolaşarak ziyaretlerimizi yapıyoruz. Geçtiğimiz gün Gönen’deydik. 11 kahvehane 30’a yakın iş yerinde vatandaşlarımızla görüştüm. Vatandaşa halini, hatırını sordum, bin ah işittim. İnsanlar ek iş yapıyor, fırından ‘daha ucuz’  diye bayat ekmek alıyor. Bıçak kemiğe dayanmadı, artık bıçak kemiği kesti. İnsanlar korku politikası ile durduruluyor. İkilemde bırakıyorlar. İnsanlara ‘refah mı, demokrasi mi’ diye sorunca haliyle ‘refah, ekonomi’  diyorlar. İşte bu politika ile bu günlere geliyorlar. Bizim konuşmamıza gerek yok. Halk konuşuyor, biz dinliyoruz. Dinlemekle de kalmıyor, çözümleri söylüyoruz.” dedi.

“15 MAYIS SABAHI BAMBAŞKA OLACAK”

CHP İl Başkanı Erden Köybaşı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkemizde devlet anlayışı, ahlakı kalmadı. Kurumlara kendi militanlarını yerleştirdiler. O kişilerle kimi bakanların sonradan boy boy fotoğrafları çıktı. Liyakatsizlik her yerde. Biz mecliste ‘millet aç, kuru ekmeğe muhtaç’ dediğimizde AKP sıralarından ‘ne güzel işte kuru ekmek tok tutar’  söylemi geldi. Yüce Mecliste bunu alenen söylediler. Bu çok acı bir tablo. İktidarın halk umurunda bile değil. Büyük bir tiyatro içerisindeler. Öyle ki asgari ücret açıklanıyor, masa toplanıyor sonra tek kişi çıkıp, kafasında kendince belirlediği fiyatı açıklıyor. O zaman niye toplandınız, neden halkı oyaladınız? Devleti siyasileştirdiler, kurumları partizan yaptılar. Okulda, askeriyede her yerde siyaset var. Sokağı bilmiyorlar. ‘Padişahım çok yaşa’  diyen bir güruh var. Onlar gerçekleri gün yüzüne çıkarttırmamak için çalışıyorlar. Ama yurttaşlarımız görüyor, duyuyor. 14 Mayıs’ta halk kral çıplak diyecek. Umutlar yeniden yeşerecek. 15 Mayıs sabahı bambaşka bir güne uyanacağız. İstanbul bizler için öyle oldu. Yıkılmaz sandıkları kale yıkıldı. Biz Mersin, Antalya, Adana, Tekirdağ buralarda aslında ülke yönetme stajımızı yapıyoruz. Her şeye hazırız.”   (balikesir24saat.com

YORUM YAP