Yayınlanma Tarihi :

12 SAATTE KONTROL ALTINA ALINABİLDİ

12 SAATTE  KONTROL ALTINA ALINABİLDİ

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, saat 00.45’te yaptığı açıklama ile Balıkesir’in Marmara Adası’nda 12 Ağustos’ta saat 12.50’de çıkan ve saat 13.00’da ilk müdahale yapılan yangının tamamen kontrol altına alındığını duyurdu.

Bakanlık açıklamasında yangına 5 helikopter, 11 arazöz, 50 orman yangın mücadele personeli ile müdahalede bulunulduğu bildirildi.

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ise, belki de adanın tarihindeki en büyük afeti yaşadıklarını vurgularken, ” Çok şükür yangın kontrol altına alındı. Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Yasin Sagay, gönüllü halkımız, itfaiye personeli, belediye personelimiz, Saraylar’daki Ocak sahipleri, sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket ederek bunu başardık. Yangının ilk çıktığı andan itibaren desteklerini esirgemeyen gönüllü Kızılay elçilerine ve Kızılay Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık’a teşekkür ediyoruz. Sabaha kadar soğutma çalışmaları devam edecektir”dedi.

Marmara Adalar’ın normalde 2 bin 500 olan nüfusunun yazın 25 binlere çıktığını belirten Aksoy, ” Bazı vatandaşlarımız bir an önce adadan ayrılalım diye spekülasyon yapıyor. Talep gelirse gemiler emirlerinde, her an onları yolcu edebiliriz ancak şu an her şey kontrol altında ve yangın tamamen söndürüldü” diye konuştu. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP