Yayınlanma Tarihi :

20 İLÇEDE SON DURUM

20 İLÇEDE SON DURUM

Kesin olmayan sonuçlara göre, Balıkesir’de 20 ilçenin 10’unu AK Parti, 8’ini CHP kazandı, Demokrat Parti ve İYİ Parti ise birer belediye kazandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda Cumhur İttifakı Yücel Yılmaz’la, Millet İttifakı’nın adayı İsmail Ok arasındaki yarışta kazanan henüz kesinleşmedi. Ancak 20 ilçede kazananlar  büyük ölçüde belli oldu.

Kesin olmayan sonuçlara göre, MHP ile Cumhur İttifakı’nı kuran AK Parti, Altıeylül ve Karesi’yi Hasan Avcı ve Dinçer Orkan’la yeniden kazandı. AK Parti Bigadiç’te İsmail Avcu, Dursunbey’de Ramazan Bahçavan, Havran’da Emin Ersoy,  İvrindi’de Yusuf Cengiz, Kepsut’ta İsmail Cankul, Marmara’da Süleyman Aksoy, Savaştepe’de Turhan Şimşek, Sındırgı’da Ekrem Yavaş ile sandıktan birinci çıktı.

İYİ Parti ile Millet İttifakı’nı oluşturan CHP elindeki 4  belediyeyi korurken, 4  belediye daha kazandı. CHP Bandırma’da Tolga Tosun, Edremit’te Selman Hasan Arslan, Erdek’te Hüseyin Sarı, Manyas’ta Tancan Barçın’la güven tazeledi.

Bunun yanı sıra Burhaniye’de Ali Kemal Deveciler, Gömeç’te Mehmet İrem Himam, Gönen’de İbrahim Palaz, Balya’da Orhan Gaga ile AK Parti ve MHP’nin elindeki  4 belediyeyi aldı. CHP böylece 14 ilçede girdiği yarışın 8’ini kazanmış oldu.

Ayvalık’ta ise CHP’i Rahmi Gençer ile CHP’den istifa edip DP’den aday olan Mesut Ergin’in kıran kırana yarışını Ergin’in önde bitirdiği bildirildi. Ancak CHP sonuçlara itiraz etti.

Millet İttifakı’nın diğer ortağı İYİ Parti ise 6 ilçede yarışa girerken, sadece Susurluk’ta ipi önde göğüsledi.. İYİ Partili Nurettin Güney yeni belediye başkanı oldu.  (balikesir24saat)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP