1.SAKARYA’DA FENER ALAYI VE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

Yayınlanma Tarihi :
1.SAKARYA’DA FENER ALAYI VE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

Balıkesir’in Karesi ilçesine bağlı  1. Sakarya mahallesinde eğitim öğretim veren  Nazende Kurşun Anaokulu, Sevinç Kurşun İlkokulu, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğretmen, öğrenci ve velileri Cumhuriyetin 100. yılını Fener Alayı ve Cumhuriyet Yürüyüşü ile kutladı.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde başlayan yürüyüş Sakarya mahallesindeki güzergahta Bağlar sokağı ile devam etti ve yine okulun önünde sona erdi.

Balıkesir Lisesi Bando Takımı ve Keşşaflar da yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı yürüyüşe renk kattı.  Öğrenciler dev Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile “Atam emanetlerinin yılmaz bekçileriyiz” yazıı pankartlar taşırken, marşlar söyledi.

MUHTARLAR DA KATILDI

Üç okulun müdür ve öğretmenleri ile Karesi Belediyesi Başkan Yardımcısı Muhiddin Diker, Karesi ilçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, Vicdaniye, Kayabey ve 1. Sakarya mahalle muhtarlarının da katıldığı etkinlik 1. Sakarya mahallesinde büyük coşku ve heyecan yarattı. Öğrenciler ilk kez gerçekleştirilen bu etkinliğin gelenekşelleştirilmesini istedi.

KURŞUN ÇİFTİ DE YÜRÜYÜŞTEYDİ

Balıkesir eğitim camiasına ailesiyle birlikte Nazende Kurşun Anaokulu, Sevinç Kurşun İlkokulunu kazandıran iş insanı Murat Kurşun ve eşi Fulden Kurşun da etkinlikte yer aldı.

    

 

 

YORUM YAP